Nowy salon Mazdy coraz bliżej


Grupa Wróbel pracuje nad uruchomieniem nowego salonu Mazdy w Długołęce pod Wrocławiem. Pod koniec kwietnia zarząd firmy podpisał umowę na jego budowę. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jednomarkowy obiekt został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wytycznymi marki Mazda. Zostanie wybudowany na działce o powierzchni ponad 16 tys. m2. W salonie przewidziana jest ekspozycja 12-stu nowych samochodów, a także dwa stanowiska wydań. Z kolei część serwisowa obejmie 16 stanowisk i dwustanowiskową myjnię. Sprzedaży samochodów używanych będzie dedykowany oddzielny budynek biurowy wraz z zadaszeniem strefy ekspozycji pojazdów. W stałej ofercie dealera przewidziano 30 samochodów dostępnych na miejscu. W nowym obiekcie znajdzie zatrudnienie ponad 35 osób. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm PORR Polska Construction S.A. oraz „AKME” Zdzisław Wiśniewski.

To jednak nie jedyna inwestycja Grupy Wróbel w markę Mazda. Równolegle w Opolu rozpoczęła się rozbudowa istniejącego obiektu. Wkrótce oddział wzbogaci się o serwis mechaniczny z 8-ma stanowiskami obsługowo-naprawczymi i myjnią. W obiekcie znajdzie się także warsztat blacharski oraz lakiernia. Powierzchnia użytkowa wzrośnie o prawie 1 300m2, a liczba zatrudnionych osiągnie poziom ponad 25 osób. Generalnym Wykonawcą inwestycji w Opolu będzie firma ADEMIETZ Sp. z o.o.

Obydwie inwestycje mają zakończyć się w 2017 r.