Wydarzenia

Nowy salon Grupy Zasada


W maju firma Sobiesław Zasada Automotive otworzyła kolejny salon samochodów osobowych marki Mercedes-Benz. Obiekt zlokalizowany jest w Nowym Sączu. Do tej pory firma prowadziła w tym miejscu serwis samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych niemieckiej marki.

Podczas uroczystego otwarcia głos zabrali m.in. Sobiesław Zasada, właściciel firmy, i Marc Boderke, prezes zarządu Mercedes-Benz Polska. Zaprezentowany został również rzadko spotykany na żywo Mercedes AMG GT R. Dealerstwo Mercedesa to jednocześnie pierwsza w Nowym Sączu stacja dealerska marki premium prowadząca sprzedaż oraz pełną obsługę posprzedażną. Oprócz Mercedesa w mieście obecne są jeszcze marki Jaguar i Land Rover, ale jedynie za sprawą salonu Car-Master 2 zlokalizowanym w Centrum Handlowym Gołąbkowice. Nowosądecki salon niemieckiej marki premium nie jest z kolei pierwszą tegoroczną inwestycją samej Grupy Zasada. W 2017 r. dealer ma już na koncie otwarcie autoryzowanego serwisu Mercedesa w Nowinach koło Kielc, a także salonu i stacji obsługi Van Pro Center, czyli samochodów dostawczych Mercedesa, w lokalizacji Krakowie.

Cała Grupa Zasada posiada obiekty w 12 lokalizacjach (Bielsko-Biała, Brzoza k. Bydgoszczy, Kraków – 3 lokalizacje, Łódź, Starowa Góra k. Łodzi, Modlniczka, Nowy Sącz, Nowiny k. Kielc, Rzeszów i Warszawa). Oprócz Mercedesa w portfolio dealera znajdują się jeszcze Alfa Romeo, Audi, Fiat, Jeep, Lancia, Smart, Subaru oraz Volkswagen. W 2016 r. grupa sprzedała 6 400 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t (o 20 proc. więcej niż w roku 2015 r.).