Wydarzenia

Nowy salon BMW w Kaliszu otwarty


Firma Premium Arena, wywodzący się z Łodzi dealer BMW, zakończyła budowę autoryzowanego obiektu niemieckiej marki w Kaliszu.

Prace budowlane przy ul. Wrocławskiej ruszyły w październiku ubiegłego roku. – Dzięki dobrej logistyce inwestycja przebiegła bez opóźnień i udało nam się utrzymać pierwotnie deklarowany termin otwarcia, czyli czerwiec 2017 – mówi Tomasz Bednarek, prezes Premium Areny. Zima trwała wyjątkowo długo, ale w okresie największych mrozów obiekt był już „zamknięty” i mogliśmy skupić się na montażu instalacji i pracach wykończeniowych – dodaje.

        

Salon, choć dość niepozorny z zewnątrz, skrywa w sobie sporo przestrzeni. Obiekt, którego oficjalne otwarcie odbędzie się 22 czerwca, dysponuje 1830 m kw. powierzchni użytkowej na dolnej kondygnacji i 600 m kw. na piętrze. W salonie Premium Areny znajduje się ekspozycja 10 nowych BMW, jak również miejsce na samochody używane. W ofercie są też kompleksowe usługi serwisowe, realizowane na 12 stanowiskach, naprawy powypadkowe oraz oryginalne części i akcesoria niemieckiej marki. Zakres usług aftersales obejmuje również markę MINI. Pracę w kaliskim oddziale Premium Areny znalazło 25 osób, a rekrutacja na niektóre stanowiska wciąż trwa.

Kaliski salon i serwis BMW Premium Arena należy do Grupy Dealerskiej Bednarek, która istnieje na rynku motoryzacyjnym od ponad 25 lat i w swojej ofercie, oprócz BMW, posiada także marki: MINI, Skoda, Volkswagen oraz SEAT. Powyższe salony usytuowane są na terenie Łodzi oraz w Dobroniu (woj. łódzkie).