Wydarzenia

Nowy dealer Forda w Tychach


Przez lata dealerem Forda w Tychach była spółka Autoklimat. Zasłużona firma, której historia sięga 1995 r., zakończyła swoją działalność na rynku dealerskim. Dealerstwo usytuowane przy ul. Zacisze 65 w Tychach nadal jednak funkcjonuje. Działalność związaną z Fordem w tej samej lokalizacji rozpoczęła spółka Mirai Auto.

Firma prowadzi współpracę z Fordem w pełnym zakresie – na miejscu prowadzona jest sprzedaż samochodów i części zamiennych oraz autoryzowany serwis. W Ford Polska uzyskaliśmy informację, że tyski dealer posiada na tyle duży obiekt, że w najbliższym czasie nie będzie on potrzebował rozbudowy. Trudno powiedzieć, jaki jest obecnie realny potencjał sprzedażowy salonu Forda w Tychach. W ostatnich latach Autoklimat generował tu wolumen na poziomie około 150 samochodów. Można się jednak spodziewać, że zmiana podmiotu zarządzającego tyskim dealerstwem spowoduje, że liczba sprzedawanych tu samochodów wzrośnie.

Do tej pory nazwa Mirai kojarzona była na naszym rynku dealerskim przede wszystkim z marką Mazda. Spółka Mirai Motors związana jest z japońskim koncernem od 2015 r. Obecnie firma prowadzi jego autoryzowane stacje w Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu.