Wydarzenia

Nowe trendy w sprzedaży aut – prelekcja Emmanuela Labiego podczas Forum TOP100


Do konferencji Forum TOP100, która odbędzie się 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy pozostały już tylko dwa tygodnie. Forum TOP100 to spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.


 
Drugim (obok Pascala Haubenreissera) zagranicznym gościem tegorocznego Forum TOP100 będzie Emmanuel Labi, ekspert francuskiego rynku dealerskiego i dyrektor zarządzający firmy Autobiz, badawczej firmy branży samochodowej, która dostarcza rozwiązania profesjonalistom w 17 krajach Europy (i 17 poza kontynentem). Wśród jej klientów znajdują się najwięksi europejscy producenci, dealerzy, CFM-y i towarzystwa ubezpieczeniowe. Autobiz zarządza własnymi platformami sprzedaży aut B2C we Francji, Hiszpanii i Włoszech.

Emmanuel Labi opowie polskim dealerom o swoim rodzimym rynku dealerskim i spróbuje odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule swojego wystąpienia: „Czy nadchodzą nowe trendy na europejskim rynku sprzedaży aut?”

100 największych francuskich grup dealerskich odpowiada za 61 proc. sprzedaży nowych aut na tamtejszym rynku. Skąd taki wynik? Więksi wykupują mniejszych, a do tego wiele małych rodzinnych firm zostaje sprzedanych, bo seniorzy nie znajdują sukcesorów. Do tego producenci sami lgną do dużych grup, napędzając w ten sposób rynkową konsolidację. Innym ważnym trendem jest wzrost znaczenia przychodów ze sprzedaży produktów finansowych. Najwięksi dealerzy tworzą swoje własne brandy finansowania. Jakie jeszcze tendencje w najbliższym czasie będą zmierzały z Europy Zachodniej w stronę Polski? Na to pytanie Emmanuel Labi odpowie podczas swojego wystąpienia.

Szczegółowy program Forum TOP100 oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.top100forum.pl