Wydarzenia

Nagrody Rynku Dealerskiego 2017 przyznane!


Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodów tradycyjnie już wyróżniono najlepszych i najbardziej kreatywnych dealerów. Nagrody Rynku Dealerskiego 2017 – bo o nich mowa – przyznano w dziewięciu kategoriach. 

Nowością w tegorocznej edycji nagród była kategoria „Najlepszy dealer flotowy”, której laureatem została Grupa Carsed. Dealer doceniony został w szczególności za uruchomienie w 2016 roku w Warszawie pierwszego w kraju obiektu dealerskiego nowego typu – Centrum Flotowego, przeznaczonego wyłącznie do obsługi klientów biznesowych.

Wyjątkowe wyróżnienie – o indywidualnym charakterze – trafiło do Doroty Korczyk (firma Korczyk), która została uznana za Wschodzącą Gwiazdę Rynku Dealerskiego. Laureatka została doceniona za umiejętne współzarządzanie – razem z ojcem – strukturą dealerską, która w ostatnim czasie, pozyskując dealerstwo marki KIA w Bielsku-Białej, podwoiła swój stan posiadania.

 

Jak co roku, przyznano również nagrodę specjalną – tytuł Człowieka roku 2016 Miesięcznika Dealer. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowani zostali Andrzej i Jan Garcarkowie (firma Auto Partner Garcarek), którym miniony rok upłynął pod znakiem wielu sukcesów. W 2016 roku bracia Garcarkowie stworzyli w niewielkich Nowych Skalmierzycach pod Kaliszem jedno z najlepszych dealerstw Mercedesa nie tylko w Polsce, ale i w Europie, do którego klienci podążają z każdego miejsca w kraju (blisko 20 tys. zleceń serwisowych w minionym roku). Zrealizowali ponadto inwestycję w obiekty: rozbudowę salonu oraz części administracyjno-usługowej (w tym stworzenie specjalnej sali wydań dla klientów odbierających nowe samochody). Co istotne, firma Andrzeja i Jana Garcarków osiągnęła przy tym rekordowe wyniki sprzedażowe. Sprzedała 1600 nowych pojazdów (w tym auta ciężarowe), czyli o 35 proc. więcej niż rok wcześniej.

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego 2017:

Kategoria 1. Najlepsza duża grupa dealerska roku (dealer posiadający więcej niż 5 lokalizacji)

Grupa Autoremo – Za ekspansję w Krakowie. W czerwcu minionego roku Grupa otworzyła w stolicy Małopolski wielomarkowy salon marek Renault, Dacia oraz Mazda. Niedługo później ofertę Grupy w tym mieście dopełnił nowy salon Hyundaia. Nowe salony to efekt dynamicznego rozwoju grupy, którą tworzy sieć salonów i serwisów Autoremo, Anndora oraz Autoneo, oferujących samochody marek Skoda, Volkswagen, Renault, Dacia, Mazda i Hyundai.

Kategoria 2. Najlepsza mała grupa dealerska roku (dealer posiadający nie więcej niż 5 lokalizacji)

Grupa Karlik – Za przemyślaną i skuteczną dywersyfikację dealerskiego biznesu. Na wiosnę minionego roku Grupa otworzyła nowy salon Jaguara i Land Rovera. Niedługo później w strukturach sprzedaży samochodów używanych wyodrębniono brand „Karlik Premium Cars”, przeznaczony dla sprzedaży używanych samochodów premium. Dealer, który w jednym mieście, Poznaniu, sprzedaje auta sześciu marek, w 2016 r. urósł sprzedażowo o 22 proc.

Kategoria 3. Najlepszy dealer (dealer posiadający jedną lub 2 lokalizacje)

Polbis Auto – Za zaskakującą dla rynku transakcję zakupu dealerstwa Skody od firmy Z&Z Auto Złomańczuk. Tym samym wywodzący się z Olsztyna Polbis Auto wszedł na rynek toruński, zaś firma Kazimierza Fiedorowicza jednym ruchem podwoiła swoją sprzedaż i z wynikiem 1638 nowych samochodów weszła do grona pretendentów do Listy TOP50.

Kategoria 4. Najlepszy dealer aut używanych roku

Toyota Dobrygowski – Za niezmiennie profesjonalne podejście do sprzedaży samochodów używanych wszystkich marek, nie tylko Toyoty. Dział samochodów używanych Toyoty Dobrygowski ma do dyspozycji dwa place: w Lubinie i Długołęce koło Wrocławia. W ubiegłym roku firma, sprzedając ponad 1500 „używek”, odnotowała w tym zakresie 25-proc. dynamikę wzrostu. Do tego jej sprzedaż aut używanych stanowi około 70 proc. sprzedaży samochodów nowych firmy.

Kategoria 5. Najlepsza inicjatywa marketingowa roku

Grupa Zdunek – Za profesjonalizm i konsekwencję w budowaniu marki i wizerunku firmy. Za wysokiej jakości efektywne działania promocyjne (m.in. sponsoring gdańskiej drużyny żużlowej), aktywność w mediach społecznościowych (sam profil BMW Zdunek posiada ponad 13 tys. fanów), współpracę z ambasadorami marek (m.in. Mateusz Borek, Krzysztof Głowacki, Katarzyna Figura, Piotr Myszka) oraz nieprzerwane zaangażowanie w liczne regionalne wydarzenia i inicjatywy (m.in. partnerstwo przy Sopot Super Hit Festiwal).

Kategoria 6. Najlepszy dealer flotowy

Grupa Carsed – Za pozyskiwanie kontraktów flotowych, przez wiele lat przede wszystkim w oparciu o salon w Siedlcach. W 2016 r. dealer uruchomił w Warszawie pierwszy w kraju obiekt dealerski nowego typu – Centrum Flotowe, przeznaczony wyłącznie do obsługi klientów biznesowych (1200 m2, możliwość jednoczesnego wydania pod dachem ponad 50 samochodów).

Kategoria 7. Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Dorota Korczyk – Za umiejętne współzarządzanie – razem z ojcem – strukturą dealerską, która w ostatnim czasie, pozyskując dealerstwo marki KIA w Bielsku-Białej, podwoiła swój stan posiadania. A także za konsekwentne i wielotorowe budowanie wizerunku marki Korczyk na lokalnym rynku.

Kategoria 8. Dealer Dobrych Uczynków 

Mercedes-Benz Witman – Za wieloletnią i wielotorową pomoc Fundacji Hospicyjnej w realizacji jej celów i opiece nad osobami dotkniętymi najcięższymi chorobami. Za otwartość i nieustającą chęć pomocy Fundacji na wielu polach działania, m.in. poprzez sponsorowanie paczek dla podopiecznych Fundacji, sponsorowanie, a także aktywne uczestnictwo w wielu wydarzeniach organizowanych na rzecz osób wymagających pomocy hospicyjnej.

Nagroda specjalna. CZŁOWIEK ROKU Miesięcznika Dealer

Andrzej i Jan Garcarkowie – Za stworzenie w niewielkich Nowych Skalmierzycach pod Kaliszem jednego z najlepszych dealerstw Mercedesa nie tylko w Polsce, ale i w Europie, do którego klienci podążają z każdego miejsca w kraju (blisko 20 tys. zleceń serwisowych w minionym roku). Za kolejną inwestycję w obiekty: rozbudowę salonu oraz części administracyjno-usługowej (w tym stworzenie specjalnej sali wydań dla klientów odbierających nowe samochody). Za 35-proc. wzrost sprzedaży i rekordowy wolumen 1600 sprzedanych nowych pojazdów.

Nagrody Rynku Dealerskiego zostały przyznane już po raz siódmy. O wyborze laureatów zadecydowało głosowanie internautów oraz głosy Kapituły Nagród Rynku Dealerskiego, złożonej z ekspertów rynku dealerskiego, przedstawicieli firm z otoczenia branży oraz dziennikarzy.