Wydarzenia

Mercedes-Benz Witman wspiera Babskie Granie


Od 3 do 5 lutego w ramach Festiwalu Jazz Jantar w gdańskim Klubie Żak odbywa się Babskie Granie.  Partnerem wydarzenia jest Mercedes-Benz Witman z Gdańska-Oliwy.

Wspierając to wydarzenie Mercedes-Benz Witman kontynuuje swoje zaangażowanie w organizację festiwalu Jazz Jantar. Liczące trzy dni Babskie Granie to preludium do tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu, której główna część odbędzie się jesienią 2017 roku. W tym roku, z okazji 20. edycji Jazz Jantar i przypadającej w tym samym czasie 60. rocznicy powstania klubu Żak, organizatorzy przygotowali dla gości wiele niespodzianek, na scenie pojawią się najznamienitsze gwiazdy sceny jazzowej z Polski i zagranicy.

 

To już szósta edycja Babskiego Grania, która jak zawsze odbywa się w ramach Festiwalu Jazz Jantar. W tym roku na scenie gdańskiego Klubu Żak nie zobaczymy debiutantek, ale artystki ze sporym bagażem doświadczenia scenicznego.

Dla fanów jazzu nie lada gratką jest koncert pianistki Agi Derlak Trio. Jej Trio podbija serca fanów, a płyta FIRST THOUGHT została nagrodzona Fryderykiem.

Ponadto wystąpi Aleksandra Tomaszewska, ceniona kompozytorka i pianistka. W Żaku zagości ona już po raz trzeci przygotowując specjalnie dla Festiwalu nowy program TRIBUTE TO KENNY WHEELER.

Alicja Serowik składa za to hołd Elli Fitzgerald, a to wszystko z okazji stulecia urodzin FIRST LADY of SONG. Z Alicją Serowik wystąpi w towarzystwie młodych, zdolnych muzyków, którzy na trójmiejskiej scenie jazzowej są coraz bardziej obecni.

 

Źródło: Mercedes-Benz Witman