Wydarzenia

Marvipol inwestuje w motoryzację


Segment motoryzacyjny Grupy Marvipol, importera marek Jaguar Land Rover, posiadającego także dealerstwa tych brandów w Gdańsku, Łodzi i Warszawie, w ubiegłym roku wygenerował zysk netto na poziomie 46,8 mln zł. To wynik o ponad 87 proc. lepszy niż w 2015 r.

Firma zawdzięcza go między innymi 68- proc. wzrostowi wolumenu sprzedanych aut. W 2016 r. – po raz pierwszy – na nasze drogi wyjechało ponad 2 tys. samochodów spod znaku Jaguara lub Land Rovera. Nie dziwi zatem, że Grupa Marvipol przewiduje dalsze inwestycje w segment motoryzacyjny, w tym w rozwój sieci dealerskiej. Na przełomie 2017 i 2018 r. ma zostać uruchomiony projekt British Motor Club.

Trzykondygnacyjny (z jednym poziomem podziemnym) budynek powstanie przy ul. Wawelskiej w Warszawie i będzie miał łączną powierzchnię blisko 2,6 tys. m2. Będzie on składał się z showroomu i klubu motoryzacyjnego marek Jaguar Land Rover. Warto zaznaczyć, że otwarcie obiektu przy ul. Wawelskiej planowane było pierwotnie już na początek 2016 r. Długo jednak w tej lokalizacji nie prowadzono prac budowlanych. Trwająca obecnie inwestycja nie będzie prawdopodobnie jedyną, jaką motoryzacyjna część Grupy Marvipol będzie prowadziła w Warszawie. Planowana jest także budowa nowego pełnowymiarowego salonu Jaguar Land Rover przy ul. Puławskiej. Firma dokonała już zakupu działki. Mariusz Książek, prezes zarządu Marvipol S.A., zapowiedział także przebudowę stacji dealerskiej przy Alei Waszyngtona w Warszawie oraz budowę nowego salonu w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego (w miejsce funkcjonującego tam aktualnie dealerstwa marek Jaguar Land Rover). Jeszcze w 2017 r. ma być również sfinalizowany, zapowiadany od 2014 r., proces podziału Grupy Marvipol, w ramach którego wydzielone zostanie przedsiębiorstwo odpowiedzialne za działalność motoryzacyjną – British Automotive Holding.