Wydarzenia

Marek Zuber gościem specjalnym Forum TOP100


Już 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się dziesiąte, jubileuszowe Forum TOP100 – spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.


Gościem specjalnym tegorocznego Forum TOP100 będzie Marek Zuber – ekonomista i analityk rynków finansowych. Nie tylko teoretyk, ale również praktyk, od wielu lat prowadzący aktywną działalność w obszarze doradztwa finansowo-kapitałowego (m.in. w zakresie prognoz makroekonomicznych, analizy biznesowej przedsiębiorstw, zarządzania finansami firmy). W przeszłości nasz gość był m.in. wykładowcą Akademii Toyoty (co ciekawe, na początku swojej zawodowej drogi Zuber był nawet dziennikarzem motoryzacyjnym miesięcznika „Auto Sport”), a także szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym nagrodą „Polityczny doradca roku”.
 

W swoim wystąpieniu na Forum („Co się stanie ze złotym, czyli o koniunkturze w Polsce w kontekście rynku walutowego i jego wpływu na branżę samochodową”) Marek Zuber będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, z czego wynikał kryzys finansowy w 2008 r. – najpotężniejszy od dekad – i czy podobny scenariusz może się powtórzyć w przewidywalnym czasie? Co właściwie działo się wówczas z walutami: dolarem, euro, no i oczywiście złotym? Czy gdyby w tamtym czasie Polska nie miała własnej polityki monetarnej, podzieliłaby los Hiszpanii albo Grecji? Wreszcie, co zmieniło się przez 10 lat w światowej gospodarce i czy USA (będące właśnie w dziewiątym roku hossy i wzrostów) oraz Europa są przygotowane na kryzys lepiej niż ostatnim razem? Słowem – czeka nas dynamiczne, bardzo konkretne wystąpienie, osadzone w twardych realiach światowej ekonomii, która siłą rzeczy odciska swe piętno na gospodarce Polski. O tym zaś, jak mocno ogólna koniunktura wpływa na branżę dealerską, nie trzeba chyba nikogo przekonywać…

Szczegółowy program Forum TOP100 oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.top100forum.pl

 

Bilety na wydarzenie w promocyjnych cenach można nabyć  do 23 lutego.