Wydarzenia

Lexus debiutuje w Lesznie


Firma Toyocar, prowadząca salony Toyota Mikołajczak w Lesznie i Kaliszu, rozszerzyła działalność o markę premium. Dealer uruchomił w Lesznie, w Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4, salon Lexusa.

Sąsiaduje on bezpośrednio z salonem Toyoty działającym w Lesznie od 1999 r. – Mamy już ogromną liczbę zadowolonych i lojalnych klientów. To właśnie oni byli motywacją do powiększenia stacji o markę premium. Wielu z nich, kupując trzecią lub kolejną Toyotę, poszukiwało czegoś więcej. Toyota Motor Poland przychylnie spojrzała na projekt dobudowania salonu. I udało się. W marcu otworzyliśmy Lexus Leszno z autoryzacją na pełną obsługę sprzedażową i posprzedażową – mówi Jolanta Mikołajczak, prezes dealerstwa.

Obiekt został zbudowany i wyposażony zgodnie z najnowszymi standardami marki na rok 2020 (Lexus Retail Concept 2020). W salonie o powierzchni 150 m2 mogą być eksponowane 3 samochody. Do obsługi aut marki Lexus firma Toyocar wyodrębniła w serwisie specjalne stanowisko. Dealer zajmuje się również obsługą napraw blacharsko-lakierniczych (nie posiada własnej blacharni-lakierni, ale korzysta ze sprawdzonych podwykonawców).

Salon w Lesznie jest drugim – po stacji w Poznaniu – punktem Lexusa w województwie wielkopolskim i jedenastym w całej polskiej sieci.