Wydarzenia

Koert Dekker nowym prezesem PGA Polska


Po ponad 5 latach pełnienia funkcji prezesa zarządu PGA Polska, Stefan van Herpen rezygnuje – z dniem 13 kwietnia – z zajmowanego stanowiska. Nowym prezesem  zostanie Koert Dekker.

 

Koert Dekker zostanie nowym prezesem PGA Polska

Koert Dekker rozpoczął pracę w Polsce 13 marca 2018 r. Ma bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej i jest osobą dobrze znaną w strukturach PGA. Zanim wyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2013 roku w celu uruchomienia północnoamerykańskiego oddziału Stoneridge/ Orlaco, pracował przez 8 lat dla PGA Nederland. Pod koniec pracy w strukturach PGA zajmował stanowisko dyrektora marki i był odpowiedzialny za 27 dealerstw Peugeota należących do PGA Nederland.

Koert Dekker  do czasu wyjazdu Stefana van Herpen pod koniec kwietnia ma całkowicie przejąć jego obowiązki. Z kolei Stefan van Herpen po odejściu z PGA Polska obejmie stanowisko w Porsche Automotive Investment (PAI) w Chinach.

Obecnie strukturę PGA Polska tworzy kilka różnych spółek i brandów: Bawaria Motors (stacje dealerskie marek BMW i MINI w Warszawie, Jankach k/Warszawy, Katowicach i Gdańsku), MB Motors (Mercedes-Benz w Piasecznie k/Warszawy, Jankach oraz Poznaniu), Lion Motors (Peugeot – Piaseczno, Janki oraz Katowice), Bohemia Motors (Skoda w Jankach i działający pod nazwą City Motors autoryzowany punkt dealerski marki Volkswagen w Gdańsku) oraz PGArt Motors – jedno z największych w Polsce centrów napraw powypadkowych wszystkich marek należących do grupy PGA, mieszczące się w Jankach.