Wydarzenia

JD Kulej także w Olsztynie


Wywodzący się z Pomorza dealer JD Kulej wkracza na nowy rynek. Firma została przedstawicielem marek Ford i KIA w Olsztynie. Obiekt KIA mieści się przy ul. Lubelskiej, Forda – Budowlanej. Wcześniej dealerstwa w tych lokalizacjach prowadziły firmy – odpowiednio – Solix i A&G Automotive, obie należące do Sebastiana Albina.

Jak wyjaśnia Jakub Gołębiewski, koordynator ds. marketingu w JD Kulej, oba obiekty nie wymagają modernizacji i spełniają standardy importera. Niemniej jednak firma planuje gruntową modernizację salonu KIA oraz budowę całkowicie nowej części blacharsko-lakierniczej, wspólnej dla obu marek. O ile JD Kulej sprzedaje już samochody marki KIA na Pomorzu, tak w przypadku Forda jest to początek współpracy. Czy uzupełnienie portfolio o markę silną szczególnie wśród flot pomoże zwiększyć sprzedaż do tej grupy klientów? – Sprzedaż do firm stanowi dużą część naszej sprzedaży w obecnych brandach, dlatego wierzymy, że w Fordzie będzie podobnie. Zwłaszcza że w swoich szeregach mamy doświadczonych menedżerów, którzy współpracowali już z marką, która od niedawna znajduje się w naszym portfolio – mówi Gołębiewski.

Firma JD Kulej obecność na rynku dealerskim rozpoczęła w 1998 r., otwierając salon Peugeota przy ul. Chwaszczyńskiej w Gdyni, gdzie obecna jest do dziś. Później uruchomiła także salon francuskiej marki w Rumii. Po latach funkcjonowania jako dealer jednomarkowy, w 2015 r. związała się także z marką KIA, przejmując sopocki salon firmy Poleszak. Obecnie dealer prowadzi rozmowy z jeszcze jedną, dodatkową marką, więc wiele wskazuje na to, że w przyszłości portfolio firmy JD Kulej będzie jeszcze szersze.