Wydarzenia

Inwestycja w dzieci


Firma GBG Gołębiewski postawiła na działania pobudzające artystyczne i sportowe talenty najmłodszych. Od kilku lat dealer organizuje w swoich salonach plastyczny konkurs dla dzieci z klas 1-3, a także aktywnie wspiera cykliczny turniej tenisowy.

Końcówka roku przynosi wiele okazji do organizowania różnego rodzaju imprez z Mikołajem w roli głównej. Okolicznościowe spotkania z prezentami dla najmłodszych są domeną wielu szkół, świetlic, a nawet zwykłych firm, które chcą w ten sposób sprawić dzieciom radość. Początek grudnia to także „mikołajkowy czas” dla firmy GBG Gołębiewski, dealera Forda i Suzuki z salonami w Elblągu i Starogardzie Gdańskim, która od wielu lat organizuje w tym okresie konkurs plastyczny dla najmłodszych, uatrakcyjniony spotkaniem z Mikołajem.

Pobudzić kreatywność

W ubiegłym roku, już po raz siódmy, impreza odbyła się równocześnie w salonach Forda w Elblągu i Starogardzie Gdańskim. – Idea konkursu i realizacja tej imprezy to autorski pomysł, który już na stałe wpisał się do naszego kalendarza. Zależało nam na tym, by zorganizować jakieś ciekawe wydarzenie dla dzieci z okolicy, które będzie dla nich atrakcyjne i angażujące jednocześnie. Chodziło o coś, co skutecznie oderwie dzieci od komputerów i telewizorów – mówi Karina Hirsz, dyrektor obsługi posprzedażnej w firmie GBG Gołębiewski. Aby informacje o konkursie dotarły do wszystkich zainteresowanych, przedstawiciele dealera rozdali karteczki z informacjami dla dzieci w szkołach, o konkursie informowały także plakaty rozwieszone w salonach firmy, szkołach i w miejscach, które współpracują z dealerem. Rozstrzygnięcie ogłoszonego przez dealera konkursu plastycznego było najważniejszym punktem grudniowej imprezy organizowanej w salonach firmy Ford Gołębiewski. W konkursie mogły wziąć udział dzieci z klas 1-3 elbląskich i starogardzkich szkół podstawowych, które przygotowały specjalną pracę plastyczną.

W tym roku dealer poprosił dzieci, by przygotowały prace ukazujące, czym ich zdaniem podróżuje współczesny Mikołaj. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże – w zmaganiach wzięło udział ponad 160 uczestników. Dzieci mogły przygotować pracę plastyczną w dowolnej, wybranej przez siebie technice. – Pomysły były najróżniejsze. Niekiedy Mikołaj korzystał ze specjalnego pojazdu kosmicznego na płozach, innym razem jeździł Fordem, a nawet podróżował wielkim prezentem świątecznym. Wyobraźnia uczestników była naprawdę imponująca – mówi Karina Hirsz.

Trudne wybory

Podczas mikołajkowej imprezy jury złożone z pracowników firmy wyłoniło laureatów konkursu – osobno w Starogardzie Gdańskim i Elblągu. – Nie mieliśmy łatwego zadania. Trudno wartościować prace maluchów, które w swoje dzieła włożyły wiele czasu i wysiłku. Wyłaniając zwycięzców, każdego roku staramy się doceniać oryginalność i samodzielne wykonanie prac. Zależy nam na tym, by honorować prace wykonane przez dzieci, a nie rodziców czy opiekunów. A w każdym konkursie zdarzają się też takie, których nie mogło raczej samodzielnie wykonać 7- czy 8-letnie dziecko – przyznaje przedstawicielka dealera.

Do udziału w konkursie zachęcały dzieci atrakcyjne nagrody ufundowane przez dealera – zwycięzcy otrzymali tablety, a każdy mały uczestnik imprezy został doceniony upominkami. – To mikołajki i wszyscy zasłużyli na prezenty, również dzieci, które nie uczestniczyły w konkursie, a przyszły na naszą imprezę, na przykład z siostrą lub z bratem – opowiada Karina Hirsz.

Mikołajkowa impreza w salonach Ford Gołębiewski to nie tylko konkurs plastyczny. To także spotkanie ze Świętym Mikołajem, malowanie twarzy, skręcanie balonów, konkursy z nagrodami dla dzieci, a także tańce i śpiewy z animatorem zabaw. – Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zapadnie dzieciom w pamięci – mówi przedstawicielka Ford Gołębiewski.

Firma z okazji mikołajek pamięta również o dzieciach z okolicznych domów dziecka. Dealer od lat sponsoruje, przygotowuje i dostarcza paczki z upominkami dla wychowanków domów dziecka w Elblągu i Tczewie. Ponadto Ford Gołębiewski został również jednym ze sponsorów lokalnego „talent show” pod nazwą „Utalentowani”, które organizuje Starogardzkie Centrum Kultury. W konkursie uczestniczą uzdolnione w różnych dziedzinach dzieci, ale także dorośli.

Tenisowe zmagania

Dealer wspiera aktywność artystyczną, ale też sportową najmłodszych. W 2018 r. firma została sponsorem tytularnym organizowanego w Starogardzie Gdańskim tenisowego turnieju dla dzieci i młodzieży – Ford Gołębiewski Tennis Cup, który przygotowuje Marek Murawski, właściciel i trener Akademii Tenisa Marka Murawskiego w Starogardzie Gdańskim. – Zależało mi na znalezieniu partnera, który byłby zainteresowany długofalową współpracą przy organizacji cyklicznych turniejów tenisowych dla dzieci. Firma GBG Gołębiewski zdecydowała włączyć się w ten projekt na dłuższy czas, co miało dla mnie kluczowe znaczenie. Współpracę nawiązaliśmy na początku ubiegłego roku, a w marcu 2018 r. odbył się pierwszy turniej dla dzieci – mówi Murawski. W ramach Ford Gołębiewski Tennis Cup zorganizowano już cztery turnieje tenisowe. Informacje o każdym nadchodzącym turnieju pojawiają się w internecie, w firmie Ford Gołębiewski, a także w różnych miejscach na terenie Starogardu Gdańskiego. W zmaganiach mogą brać udział dzieci od 4. roku życia. – Oprócz kategorii turniejowych, gdzie gra się na punkty, jest też kategoria gry i zabawy, w której uczestniczą najmłodsi. Są tory przeszkód i inne proste zadania. Staramy się, żeby maluchy po prostu cieszyły się z udziału w tym wydarzeniu, bez stresu prawdziwej rywalizacji – tłumaczy właściciel Akademii Tenisa.

Impreza od początku przyciąga wielu młodych sportowców. W każdym z dotychczasowych turniejów uczestniczyło około 60 dzieci. Turniej jest podzielony na cztery kategorie wiekowe (w tym grupa najmłodsza z grami i zabawami). – Pierwsza kategoria to dzieci w wieku do 9 lat. Kolejna składa się z dzieci do 12. roku życia. W ostatniej grupie występuje młodzież do 16-17 lat. W każdej kategorii wiekowej rozgrywane są osobne mecze i wyłaniani są zwycięzcy, miejsca drugie i trzecie. Maluchy rozgrywają własne gry i zabawy – mówi Marek Murawski.

Szansa dla talentów

Ford Gołębiewski wspiera turniej jako sponsor, fundując nagrody. Laureaci – oprócz sportowych gadżetów, jak koszulki tenisowe, czapki, ręczniki czy frotki – otrzymują również specjalne medale pamiątkowe. Każdy uczestnik turnieju Ford Gołębiewski Tennis Cup 2018 otrzymał również pamiątkową koszulkę z logiem imprezy. Dodatkowo na zakończenie cyklu trzech turniejów wyłoniono zwycięzców klasyfikacji generalnej, którzy otrzymali puchary ufundowane przez Ford Gołębiewski. Firma pomaga także organizacyjnie w produkcji plakatów i dyplomów dla uczestników. – Współpraca z dealerem układa się bardzo dobrze. Cieszę się, że firma zdecydowała się wspierać turnieje tenisowe także w 2019 r. To daje nam pewność, że impreza dla dzieci będzie organizowana na odpowiednim poziomie i że nie zabraknie funduszy na nowe nagrody. Nasz turniej to także generalnie świetna okazja, by promować tenis wśród dzieci, co dla mnie jako trenera jest szczególnie ważne – przyznaje Marek Murawski.

Wspierany przez dealera Ford Gołębiewski Tennis Cup pozwala dzieciom zmierzyć się z rówieśnikami i poczuć ducha sportowej rywalizacji. Turniej może stać się szansą, by zarazić tenisem kogoś, kto za kilka lat zostanie nową gwiazdą tej dyscypliny. Ciekawą szansą dla młodych talentów jest również cykliczny konkurs plastyczny dla dzieci. Z perspektywy dealera udowadnia on z kolei, że korzystając z własnych pomysłów, firma może z powodzeniem angażować się w różne sfery życia lokalnej społeczności. Kilkuletnia historia konkursu to jasne świadectwo, że rozbudzenie kreatywności i chęci działania może wywołać wiele radości nie tylko wśród dorosłych, ale także u małych „klientów” odwiedzających dealerskie salony.