Wydarzenia

Grupa Zdunek z salonem Citroena


Powiększyło się markowe portfolio trójmiejskiej Grupy Zdunek. Na początku grudnia w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Nissana przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku (działającej pod szyldem Zdunek KMJ) grupa otworzyła salon Citroena.

Nowa francuska marka dealera (do tej pory Grupa Zdunek była znana w segmencie wolumenowym głównie ze współpracy z Renault) znalazła miejsce w dawnym salonie Seata, choć docelowo ma powstać pod Citroena zupełnie nowy obiekt (na potrzeby marki powołano również odrębną spółkę). Oznacza to spore zagęszczenie sieci dealerskiej Citroena na mapie Trójmiasta.

Poza Grupą Zdunek samochody tego producenta oferuje jeszcze trzech dealerów: Auto-Service w Gdańsku, firma ASO 11 w Gdyni i – idąc dalej północ aglomeracji – JD Kulej w pobliskiej Rumii (ten salon także rozpoczął działalność stosunkowo niedawno, bo w czerwcu 2018 r). Zmiany zdają się jednak uzasadnione, ponieważ w 2017 r. pozycja Citroena w dawnym województwie gdańskim była dość słaba: marka sprzedała 391 aut osobowych i dostawczych do 3,5 t, co przełożyło się na nieco ponad 1,2 proc. udziału w rynku (dla porównania: ogólnopolski udział wyniósł wówczas ponad 2,5 proc.). Citroen jest szóstą samochodową marką w portfolio Grupy Zdunek, dołączył do BMW, MINI, Dacii, Renault oraz Nissana.