Wydarzenia

Grupa PGD z osobnym Transit Centrum


Samodzielne salony sprzedaży samochodów dostawczych to coraz popularniejszy trend na naszym rynku. W czerwcu w Katowicach obiekt Transit Centrum, w którym oferowane są samochody dostawcze marki Ford, otworzyła firma DF Grupa PGD.

Salon zlokalizowany jest przy Al. Roździeńskiego – obok dealerstwa Multexim, należącego do Grupy PGD, który działa już blisko 20 lat. Decyzja o wyodrębnieniu salonu dla dostawczaków to m.in. efekt szerszej gamy dostawczych aut Forda. W nowym salonie dostępna będzie pełna ekspozycja modelowa, wzbogacona o propozycje zabudów specjalistycznych. DF Grupa PGD udostępni w Katowicach 8 samochodów testowych typu van i tourneo z każdego typoszeregu. W nowo otwartym Transit Centrum znajduje się też serwis mechaniczny wyspecjalizowany pod kątem obsługi samochodów dostawczych. Dysponuje on podnośnikami czterokolumnowymi 6,5 i 5,7 tony oraz dwoma pięciotonowymi, a także pełną ścieżką diagnostyczną.

W ubiegłym roku Ford sprzedał w Polsce łącznie 35,2 tys. samochodów, z czego 6,1 tys. (17 proc.) stanowiły samochody dostawcze. DF Grupa PGD w czterech lokalizacjach sprzedała 5 tys. Fordów, w tym blisko 1 tys. dostawczych (19 proc.). Obecny podczas otwarcia salonu Transit Centrum Grzegorz Hankus, prezes Grupy PGD, przypomniał, że historia dealerstwa zaczęła się właśnie od Forda i sprzedaży 400 samochodów w pierwszym roku działalności. Wyraził on też nadzieję, że połączony potencjał obu katowickich salonów Forda walnie przyczyni się do zwiększenia udziału tej marki na śląskich oraz zagłębiowskich ulicach.