Wydarzenia

Grupa Lis coraz większa


Tegoroczny debiutant na Liście TOP50, firma Auto Centrum Lis, otworzyła pod koniec maja nowy salon. W okazałym kompleksie dealerskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu sprzedawane są samochody marek Mitsubishi, Renault i Dacia.

Nowa inwestycja została umiejscowiona tuż przed budynkami starego salonu marek Dacia i Renault, zlokalizowanego na tej samej działce przy ul. Łódzkiej, która stanowi fragment Drogi Krajowej nr 12 łączącej Kalisz z Sieradzem. Poprzedni salon spółka Auto Centrum Lis „odziedziczyła” w 2013 r. po firmie Auto Lider. Przed kilkoma laty, dokonując transakcji, właściciele dealerstwa zdecydowali się na gruntowne odświeżenie stacji, ale od razu myśleli o budowie nowych obiektów pod marki francuskiego koncernu. W nowym kompleksie dołączyło do nich ostatecznie także Mitsubishi. Samochody japońskiego brandu Auto Centrum Lis oferuje od 2006 r. Do tej pory były one sprzedawane w salonie przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu, znajdującym się obok dealerstwa Hyundaia.

Uroczyste otwarcie nowej inwestycji odbyło się 31 maja. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 gości, z których większość to lokalni klienci grupy dealerskiej, a także ambasadorzy Auto Centrum Lis: zespół Pectus, Big Cyc, przedstawiciele klubu koszykarskiego BM Slam Stal Ostrów i aktor Kacper Kuszewski. Otwarcie poprowadził Bartek Jędrzejak z programu „Dzień dobry TVN”.

Przemawiając podczas oficjalnego otwarcia nowego salonu, Malwina Lis, współwłaścicielka Auto Centrum Lis odpowiedzialna za działania marketingowe, wspominała, że decyzja o budowie nowego obiektu zapadła w 2016 r. – Zależało nam na tym, by zaoferować klientom lepszy dojazd do salonu, a także mieć „ciut” więcej miejsca na ekspozycję samochodów i ich obsługę posprzedażną oraz dodatkowe miejsce na pojazdy dostawcze – mówiła. Ostatecznie jednak rzeczywistość przerosła oczekiwania właścicieli i budowa stała się wyzwaniem logistyczno-organizacyjnym dla rodzinnej firmy. – Pochłonęła ona aż 150 ton stali. W efekcie mamy jednak do dyspozycji łącznie ponad 3 tys. m2 powierzchni, 12 podnośników w serwisie – w tym cztery specjalistyczne, oraz centrum aut dostawczych i salon samochodów używanych Renault Selection – wyjaśniała Malwina Lis. Przedstawicielka firmy podkreślała również, że dołożono wszelkich starań, by nowy salon nie tylko cieszył oko, ale też zaskakiwał klientów funkcjonalnością, a przede wszystkim – aby był miejscem, do którego będą oni chętnie wracać.

Kończąc część oficjalną, Malwina Lis, skierowała swoje słowa do ambasadorów Auto Centrum Lis, których grono w ostatnim czasie się powiększyło. – Bardzo się cieszymy, że nasza rodzina jest teraz większa. Bardzo dziękuję wam za to, że w sposób godny reprezentujecie naszą firmę w całej Polsce – podsumowała. Co istotne, wraz z coraz większą „rodziną” ambasadorów Lisów, rośnie również stan posiadania i wolumeny samochodów sprzedawanych przez firmę z Kalisza. Co istotne, Auto Centrum Lis nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i wkrótce zapewne usłyszmy o kolejnych udanych inwestycjach dealera.