Wydarzenia

Grupa Gezet pomaga Fundacji Dżentelmenów


Grupa Gezet, wielomarkowy autoryzowany dealer aut i motocykli z salonami w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie oraz Zielonej Górze wsparł – poprzez licytacje z udziałem swoich aut – zielonogórską Fundację Dżentelmenów.

Organizacja działająca na rzecz osób chorych i potrzebujących z okolic Zielonej Góry zaprosiła dealera do współpracy w zeszłym roku. – Jeden z członków Fundacji jest naszym klientem. Wiedział, że angażujemy się w działania charytatywne w regionie i zaproponował nam udział w realizowanych przez Dżentelmenów akcjach – mówi Piotr Kaźmierczak, marketing manager Grupy Gezet.

Grupa uczestniczyła niedawno w wydarzeniu sportowym organizowanym przez fundację. 12 czerwca na Centralnym Korcie MOSiR w Zielonej Górze Fundacja Dżentelmenów zorganizowała „Gem, Skecz, Mecz” – charytatywny mecz tenisowy, w którym brali udział m.in. artyści kabaretów Koń Polski, Hrabi, Neo-Nówka, Nowaki, Jurki, a także Zenon Laskowik, Tomasz Jachimek, Mariusz Kałamaga, Robert Janowski i Henryk Sawka. Podczas rozgrywek prezentowano sportowe skecze improwizowane na bieżąco. Każdy zawodnik oraz sędzia zaopatrzony był bowiem w mikroporty, które umożliwiły mu komentowanie na bieżąco sytuacji na korcie, w tym własnych zagrań. Zawodnicy – jak przystało na kabareciarzy – podzieleni byli na drużyny o zabawnie brzmiących nazwach: Małolepszych i Cienkodobrych. Zabawa przyciągnęła tłum entuzjastów tenisa i kabaretu. – W wydarzeniu uczestniczyło łącznie około 600 osób. Widzowie poprzez wykupienie biletu-cegiełki pomogli zbierać pieniądze dla dzieci z Placówek Szkolno-Wychowawczych nr 4 w Zielonej Górze, które marzyły o wyjazdach biwakowych. Dzięki tej imprezie udało się zebrać około 5 tys. zł – mówi Maciej Ignatowicz, prezes Fundacji Dżentelmenów.

Mecz był tylko jedną z atrakcji imprezy. Grupa Gezet uczestniczyła przy tej okazji w specjalnej licytacji, w której nagrodą główną była jazda próbna najnowszymi modelami Jeepa i Alfa Romeo. Wydarzenie było też okazją do zaprezentowania szerokiemu odbiorcy gamy aut dealera, które zostały wystawione w pobliżu kortu.

Czerwcowy mecz to już druga akcja Fundacji Dżentelmenów, w którą zaangażowała się Grupa Gezet. Poprzednio dealer włączył się w zorganizowaną w grudniu ubiegłego roku w Przytoku koło Zielonej Góry Charytatywną Galę „Wierzyć Warto” dla Zuzi Milewskiej i Adriana Mielcarka.

Celem imprezy było zbieranie pieniędzy na kosztowne leczenie dzieci. Wśród atrakcji były m.in. występy dzieci ze szkoły tańca Twister, kabaretu „Słoiczek po cukrze”, zespołu New Message i Patrycji Kosiarkiewicz. Maluchy bawiły się na gumowych zamkach, sprawdzały się w zgadywankach, malowały twarze. Licytowano różnego rodzaju przedmioty i usługi, które darczyńcy przeznaczyli na pomoc dzieciakom. Wtedy także dealer użyczył swoich aut. Nagrodą w licytacji była jazda po terenie pola golfowego Jeepem Grand Cherokee SRT i ówczesną nowością Alfa Romeo – Giulią.

– Współpraca z Fundacją Dżentelmenów, oprócz pomocy potrzebującym, daje także doskonałą okazję dotarcia do klientów. Osoby związane z Fundacją to nasza grupa docelowa, do której chcemy docierać ze swoją ofertą. Udział w dużych imprezach organizowanych przez Fundację to dla nas wspaniała reklama – mówi Piotr Kaźmierczak.