Wydarzenia

Grupa BEMO z Citroenem i z nowym Fordem


Bogate portfolio marek Grupy Bemo Motors powiększyło się. Od 1 październiku do grona oferowanych przez dealera brandów dołączył Citroen. Grupa zakupiła również działający w Warszawie serwis marki Ford. 

Auta francuskiej marki dealer sprzedaje w ramach spółki Auto Club w dwóch obiektach aglomeracji poznańskiej – w samej stolicy Wielkopolski, przy ul. Nizinnej, oraz w Złotnikach przy ul. Obornickiej. Wcześniej działalność związaną z Citroenem w obu budynkach prowadziła firma Labijak Auto Lama. – Przejęte od poprzedniego dealera punkty wymagały remontu i takie prace zostały podjęte. Niektóre z nich zostały już ukończone, ale wiele działań, aby przywrócić świetność marce Citroen w Poznaniu, wymaga czasu. Tym niemniej, operacyjnie jesteśmy już gotowi do obsługi klientów zarówno serwisowych, jak i chętnych do zakupu nowego lub używanego auta – mówi Maciej Bortkiewicz, dyrektor marki Citroen w firmie Auto Club. W ostatnich latach udziały Citroena w starym woj. poznańskim kształtowały się na poziomie niewiele ponad 1 proc. (w obszarze samochodów osobowych) i około 4 proc. (samochody dostawcze). W obu przypadkach były to wyniki znacznie poniżej ogólnopolskich wyników tej marki.

W przypadku transakcji związanej z Fordem mamy do czynienia ze zmianą właścicielską. Grupa BEMO zakupiła najdłużej działający serwis marki Ford w Warszawie – spółkę Lipski B.S., funkcjonującą przy ul. Ostroroga 20 na warszawskiej Woli (warsztat otrzymał autoryzację w 1992 r., jeszcze od Ford Werke AG). Co ciekawe, w wielopoziomowym serwisie (budynek posiada aż 5 kondygnacji) do tej pory nie była prowadzona sprzedaż nowych samochodów Forda i – przynajmniej na razie – tak pozostanie. Przynajmniej na początku zachowana ma zostać również nazwa poprzedniego właściciela. Natomiast samo Bemo Motors zyskało drugi punkt serwisowy w stolicy. Wcześniej dealer posiadał w Warszawie jedną lokalizację – FordStore przy ul. Krakowskiej (z salonem sprzedaży, serwisem mechanicznym oraz blacharsko-lakierniczym).