Wydarzenia

Garcarkowie budują nową blacharnię


Trwa budowa nowej blacharni-lakierni firmy Auto Partner Garcarek. Prace rozpoczęto w kwietniu, a ich koniec planowany jest na wrzesień. Sama blacharnia-lakiernia ma zacząć obsługiwać pierwsze zlecenia już w październiku.

Nowy budynek jest częścią kompleksu budynków firmy w Nowych Skalmierzycach koło Kalisza. – Blacharnia- lakiernia mieści się na samym skraju naszej działki. Z premedytacją usunęliśmy ją z oczu klientów. Przecież nikt nie lubi patrzeć na rozbite samochody kosztujące milion złotych – żartuje Jan Garcarek, współwłaściciel firmy. W nowym warsztacie znajdą się stanowisko do napraw aluminiowych, osobne, wolnostojące stanowisko dla samochodów ciężarowych, cztery stanowiska przygotowawcze i dwie komory lakiernicze, ze stanowiskiem do dobierania lakieru między nimi. Blacharnia będzie miała własną salę przeznaczoną do wydawania aut po naprawie. – To rozwiązanie, które wprowadziliśmy wcześniej w salonie sprzedaży. Auta po naprawie będą wydawane tak samo jak nowe – mówi Garcarek. Powierzchnia użytkowa nowej blacharni-lakierni wyniesie 2,5 tys. m2.

O tej inwestycji szefowie firmy, bracia Jan i Andrzej Garcarkowie, myśleli już od kilku lat. Oddalony obecnie o 4 kilometry od głównej siedziby serwis blacharsko-lakierniczy to jedyna część dealerstwa, która nie funkcjonuje w obrębie jednego kompleksu budynków. Przez lata rozbudowywany obiekt w końcu doszedł do kresu swoich możliwości. – Spodziewam się, że nowa blacharnia-lakiernia pozwoli nam zwiększyć przepustowość o 20 proc. – ocenia Jan Garcarek. Kiedy nowy obiekt przejmie zadania dotychczasowego warsztatu, stary budynek zyska nową funkcję. Bracia Garcarkowie rozważają kilka możliwości, ale jedna z nich jest szczególna. Stary warsztat jest bowiem matecznikiem ich firmy – to w nim jeszcze w latach 80. zaczynali pracę z samochodami. – Dlatego myślimy o tym, żeby stworzyć tam muzeum naszej firmy, w którym będziemy przechowywać związane z nią pamiątki – zdradza nasz rozmówca.