Wydarzenia

Firma Nawrot partnerem wrocławskiej Vozilli


Vozilla wprowadziła do swojej floty Renault ZOE. 2 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu nastąpiło uroczyste przekazanie 40 nowych samochodów. Auta przekazała operatorowi firma Nawrot.

Czterdzieści elektrycznych Renault ZOE udostępniono do wypożyczenia w popularnych lokalizacjach we Wrocławiu za pośrednictwem Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla. Wypożyczenie auta na minuty odbywa się przy pomocy aplikacji mobilnej. Renault ZOE trafiły do floty Vozilli dzięki współpracy Renault Polska, miasta Wrocław, firmy Enigma, która jest operatorem systemu Vozilla oraz koncesjonera Renault, firmy Nawrot Sp. z o.o.

W oficjalnym wprowadzeniu nowych samochodów do floty Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla wziął udział wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, Z-ca dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów Renault Andrzej Gemra oraz prezes firmy Nawrot Ken Nawrot i prezes firmy Enigma (operatora Vozilli) Paweł Luksic.

– Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, która obecnie jest liderem elektrycznego car-sharingu w Polsce. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ cenimy zaangażowanie Vozilli oraz miasta Wrocław w propagowanie elektromobilności. Renault ZOE to kompaktowy, typowo miejski samochód, a ze względu na wysoki zasięg oraz niskie koszty eksploatacji – bardzo dobrze sprawdza się na zasadach współdzielonej mobilności. Potwierdzają to liczby, samochody Renault ZOE są najczęściej wybierane przez operatorów usług car-sharingowych, obecnie po europejskich ulicach jeździ ich już 4000 –mówi Andrzej Gemra, z-ca dyrektora Renault East ds. efektywności i rozwoju nowych projektów w Renault.

Firma Nawrot przekazała Vozilli 40 samochodów Renault ZOE w wersji Life, z silnikiem o mocy 92 KM. – Kierunek ekologii, w branży motoryzacyjnej w Polsce dopiero się zaczyna, tym bardziej jest to dla nas duża wartość, iż mamy swój udział projekcie, w którym upatrujemy duży potencjał, ponieważ dzięki niemu wychodzimy poza standardy, dając naszym potencjalnym klientom możliwość poznania zalet samochodów elektrycznych. Pokazujemy także, że Vozilla to świetna alternatywa do posiadania własnego samochodu i wybierając takie rozwiązanie wspieramy elektromobilość i realnie wpływamy na poprawę środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. – mówi Ken Nawrot, prezes firmy Nawrot Sp. z o.o.

Oficjalna część wydarzenia zakończyła się przejazdem nowych samochodów przez centrum Wrocławia. Następnie zostały one rozlokowane w popularnych miejscach miasta i udostępnione do wypożyczenia.

Zdjęcia: Renault i firma Nawrot