Wydarzenia

Firma Motor Centrum wsparła wyjątkową kawiarnię


W ramach programu Pomaganie Przez Naprawianie w pierwszym kwartale 2019 roku firma Motor Centrum pomogła cieKAWEJ – pierwszej społecznej kawiarni w Gdańsku, w której gości obsługiwać będą osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Firma Motor Centrum podsumowała kolejny kwartał działania swojego autorskiego programu – Pomaganie Przez Naprawianie. Jego celem jest wsparcie fundacji pożytku publicznego, w tym osób chorych, inicjatyw społecznych i innych akcji, mających na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym, mieszkającym w woj. pomorskim.

Motor Centrum przekazuje 1 proc. swojego przychodu, uzyskanego w wyniku realizacji usług serwisowych wykonywanych w siedzibie firmy, na cele charytatywne. Inicjatywna społeczna trójmiejskiego dealera samochodów marek Opel, Mitsubishi, Suzuki i Harley-Davidson, pomogła już wielu podopiecznym organizacji pożytku publicznego działającym na terenie województwa pomorskiego. – To już trzy lata odkąd nieprzerwanie realizujemy program pomocy lokalnej społeczności – mówi Małgorzata Matuszewska, menadżer w firmie Motor Centrum Sp. z o.o.

W ramach współpracy realizowanej w pierwszym kwartale 2019 roku, Motor Centrum pomogło cieKAWEJ – pierwszej społecznej kawiarni w Gdańsku, w której gości obsługiwać będą osoby niepełnosprawne intelektualnie. Przekazane środki pokryły część kosztów remontu lokalu.

CIEKAWA Spółdzielnia Socjalna to przedsięwzięcie łączące współpracę dwóch organizacji pozarządowych – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacji Teneo – mające na celu uruchomienie przedsiębiorstwa społecznego prowadzącego kawiarnię oraz kuchnię, tworząc w ten sposób miejsca pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. – Głównym beneficjentem tego działania będą podopieczni PSONI, czyli osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną – absolwenci Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi Krzysztof Skrzypski, prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej.

CieKAWA to miejsce, które da możliwość spełnienia marzeń o dorosłym i samodzielnym życiu osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Przyjęcie zamówienia, zaparzenie kawy, obsługa terminalu płatniczego – to, co dla innych jest proste, dla nich może być wyzwaniem.

Trwają przygotowania do otwarcia tego wyjątkowego lokalu. CieKAWA już niebawem ma powitać pierwszych gości przy ulicy Świętojańskiej 68 w Gdańsku.