Wydarzenia

Dwie dekady Toyoty Ełk


Firma Alta Filipkowscy, dealer Toyoty z Ełku, celebrowała w marcu 20-lecie swojej działalności. Okazją do świętowania było także nowe otwarcie salonu.

Dealerstwo Piotra i Anny Filipkowskich działa w Ełku przy ul. Ignacego Łukasiewicza od 1999 r. Do wspólnego świętowania jubileuszu, które odbyło się 14 marca, dealer zaprosił m.in. przedstawicieli Toyota Motor Poland i Toyota Bank, lokalne władze, klientów i przyjaciół oraz dziennikarzy. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się prezes Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jacek Pawlak, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz wójt gminy Ełk Tomasz Osewski. W salonie można też było wypatrzyć znane twarze ze świata muzyki (jak Janusz Laskowski czy Marcin Miller), a wieczór umilał uczestnikom koncert pochodzącego z Ełku Piotra Karpieni.

Podczas wydarzenia właściciele dealerstwa dziękowali importerowi oraz klientom, dzięki których decyzjom Alta Filipkowscy ma obecnie najwyższy udział w rynku spośród wszystkich dealerów prowadzących działalność w Ełku. – Kiedy jako student IV roku studiów zaczynałem działalność nie wiedziałem jak potoczą się losy firmy. Minęło 20 lat i nadal pozostają obawy. Prowadzenie dealerstwa to trudny biznes, bez pasji i optymizmu nie udałoby się nam osiągnąć znaczących wzrostów w sprzedaży. Dziś z perspektywy ostatnich lat dziękuję importerowi za zaufanie, klientom za to, że są z nami od dwóch dekad, a także wieloletnim pracownikom, z którymi wspólnie dążymy do realizacji kolejnych celów. Dziś świętujemy, ale jutro wracamy do dalszej pracy – mówił prezes Toyoty Ełk Piotr Filipkowski.

Ze sceny i z kuluarów płynęły zaś gratulacje dla właścicieli firmy – zarówno od przedstawicieli ełckich władz, jak i szefa TMP. Jacek Pawlak zwracał uwagę na pełne zaangażowanie dealera w rozwój stacji. Nawiązał przy tym do pasji Piotra Filipkowskiego, którą są podróże na motocyklu. – Zapewne nie wszyscy wiedzą, ale nazwa dealerstwa – Alta – pochodzi od położonego nad kołem podbiegunowym miasta Norwegii, do którego Piotr dotarł podczas jednej ze swoich wypraw – opowiadał prezes Toyota Motor Poland.

Jednym z punktów wieczoru był premierowy pokaz nowych modeli Toyoty, o których opowiadał dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski i Maciej Kilim, kierownik działu marketingu Toyoty na rynki Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Goście poznali bliżej nową hybrydową Corollę w wersji hatchback oraz nową RAV4 (również z silnikiem hybrydowym). Gratką była prezentacja Toyoty Mirai, elektrycznego auta zasilanego wodorem, które może pochwalić się zerową emisją spalin. – Samochody z technologią wodorową to przyszłość motoryzacji dbającej o środowisko, bowiem jedynym produktem ubocznym, który powstaje podczas jazdy takich aut, jest czysta woda – przekonywał Piotr Filipkowski. Przypomniał on jednocześnie, że 2019 to „Rok Potęgi 7 Premier Toyoty”. – Czekamy zatem na kolejne premiery i liczymy, że ten rok również będzie dla nas owocny – mówił dealer.

Tego dnia Alta Filipkowscy świętowała nie tylko 20-lecie swojej obecności na dealerskim rynku, ale także otwarcie salonu po gruntownej przebudowie. – Nasz salon został rozbudowany do powierzchni 600 m2 i całkowicie odnowiony. Zmienialiśmy niemal wszystko: przeszklenia, podłogi, meble oraz fasadę. Prace trwały siedem miesięcy, ale przez cały czas pozostawaliśmy otwarci dla klientów. Stanowiło to dla firmy nie lada wyzwanie, ale udało się. Dzięki skończonej inwestycji salon stał się większy, zaś jego wnętrze bardziej przyjazne i funkcjonalne – mówiła Anna Filipkowska, wiceprezes Toyoty Ełk.