Wydarzenia

Duda-Cars buduje salon dla dostawczaków i klasyków


Firma Duda-Cars, wywodzący się z Wielkopolski dealer marki Mercedes-Benz, rozpoczęła budowę nowego obiektu o powierzchni ponad 8 tys. m2. Inwestycja zlokalizowana jest w podpoznańskim Golęczewie. Firma realizuje ją głównie z myślą o autach dostawczych, zabytkowych i nowoczesnej blacharni-lakierni.

– Na parterze naszego dwupoziomowego salonu, który mierzyć będzie ponad 1,8 m2, zaprezentujemy pełną paletę nowych samochodów dostawczych w ramach projektu Van Pro Center oraz ofertę dostawczych samochodów używanych Duda-Cars PreOwned. Ekspozycja obejmie 11 samochodów – mówi Łukasz Pełnikowski, marketing project manager w firmie Duda-Cars.

W salonie w Golęczewie dealer nie planuje sprzedaży nowych samochodów osobowych (chce je jeszcze intensywniej promować w salonach w Poznaniu, Wrocławiu i Lesznie), zamierza zaś wyodrębnić przestrzeń dla samochodów zabytkowych z kolekcji Legends Duda-Cars. Wystawa 16 klasycznych Mercedesów z ofertą samochodów do sprzedaży znajdzie się na drugim poziomie salonu, którego powierzchnia wyniesie ponad 1,3 tys. m2. W części serwisowej dealer będzie świadczył usługi naprawy, renowacji i doradztwa technicznego klasycznych Mercedesów. Ponadto w Golęczowie powstanie jedno z najnowocześniejszych centrów blacharsko-lakierniczych w kraju, obejmujące zaplecze serwisowe, halę napraw, myjnię i stanowiska do renowacji zabytkowych pojazdów.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się na początku lutego. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2019 r. W nowej lokalizacji dealer chce zatrudnić co najmniej 80 osób.