Wydarzenia

DEFEND INSURANCE GROUP łączy swoje siły z Fortegrą


8 lipca 2019 r. w Katowicach DEFEND INSURANCE GROUP, wiodący dostawca specjalistycznych ubezpieczeń dla rynku motoryzacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Centrum Autoryzacji Szkód ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Fortegra Financial Corporation, wiodącym, specjalistycznym międzynarodowym ubezpieczycielem z oceną ratingową A, będącym spółką zależną od Tiptree Inc.

Prezentacja firm

Z dniem 1 lipca, Fortegra weszła w posiadanie większościowego pakietu akcji w Ingenasys Ltd., dominującej spółki holdingowej DEFEND INSURANCE GROUP. Współpraca wspiera cel strategiczny umocnienia pozycji ogólnoeuropejskiej obydwu stron, przyczyniając się do rozwoju DEFEND i przynosi możliwość dostarczania przełomowych rozwiązań ubezpieczeniowych na tymże rynku. – Cieszymy się, że możemy dołączyć do zespołu Fortegry. To nabycie pomoże nam kontynuować trend wzrostowy na rynku ubezpieczeń, który odnotowujemy na przestrzeni ostatnich pięciu lat – mówi Andrew Quirke, Dyrektor Zarządzający DEFEND INSURANCE GROUP. I dodaje, że ten krok jeszcze bardziej umocni pozycję DEFEND, jako stabilnego gracza na rynku ubezpieczeń, a także przyniesie dodatkowe korzyści i stworzy nowe możliwości dla Pracowników, Partnerów oraz Klientów firmy.

W marcu 2018 roku, amerykańska firma Fortegra założyła w 100 proc. zależną europejską spółkę Fortegra Europe Insurance Company Limited (FEIC Ltd.), aby zwiększyć swoją obecność na arenie międzynarodowej. – Nabycie udziałów w DEFEND jest ekscytującą częścią naszej strategii międzynarodowego rozwoju, na drodze do zyskania pozycji wiodącego dostawcy ubezpieczeń w Europie. Podobnie jak DEFEND, Fortegra nieustannie poszukuje możliwości do dalszego rozwoju i udoskonalenia, a nasza spójna wizja w tym zakresie jest podstawą budowania świetlanej przyszłości – powiedział Wiceprezes Zarządu Fortegry oraz Dyrektor Generalny Działu Underwriting, Sanjay Vara.

Dzięki wsparciu Fortegry i korzyściom płynącym z doświadczenia i połączonej wiedzy, DEFEND INSURANCE GROUP będzie kontynuować misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań, spełniających oczekiwania klientów i budujących lojalność biznesową w całej Europie. – DEFEND dopełnia naszą działalność międzynarodową. Zespół managerów oraz pracowników jest niezwykle uzdolnionym gronem. Będziemy wspierać ich w tworzeniu najwyższej jakości usług dostosowanych do potrzeb naszych partnerów, klientów i konsumentów w Europie. Z niecierpliwością czekam na ekscytującą przyszłość, która jest przed nami – stwierdził Prezes Zarządu oraz CEO Fortegry, Richard Kahlbaugh.

Dodatkowe informacje na temat produktów i rozwiązań DEFEND, znajdą Państwo pod adresem: www.defendinsurance.pl

Dodatkowe informacje na temat produktów i usług Zakładu Ubezpieczeń Fortegra, znajdą Państwo pod adresem: www.fortegra.com.

O DEFEND INSURANCE GROUP
DEFEND INSURANCE GROUP jest dostawcą specjalistycznych rozwiązań ubezpieczeniowych dla sektora motoryzacyjnego, jak również Centrum Autoryzacji Szkód. Główne filary produktowe to przedłużone gwarancje i ubezpieczenia GAP, a także inne innowacyjne ubezpieczenia z zakresu automotive. Ingenasys Limited jest dominującą spółką holdingową DEFEND INSURANCE GROUP. DEFEND posiada pięć spółek zależnych i sześć oddziałów w Czechach, Polsce, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

O Fortegra
Fortegra Financial Corporation (spółka zależna od Tiptree Inc.) oraz jej spółki zależne obejmują m.in. zakład ubezpieczeń, który oferuje szereg wariantów ochrony konsumentów, w tym rozwiązania gwarancyjne, ubezpieczenie kredytów i specjalistyczną bazę underwritingową. Zapewnia wielopłaszczyznową obsługę z niezrównanym doświadczeniem serwisowym dla krajowych i międzynarodowych partnerów oraz ich klientów. Fortegra, to wieloletnie doświadczenie, profesjonalna obsługa i zaufanie milionów klientów odpowiadające codziennym potrzebom, które sprawiają, że klienci mają mniej zamartwień i mogą doświadczyć więcej zgodnie z wizją „Experience More”.