Wydarzenia

Bentley otwarty w Katowicach


Od dwóch miesięcy w Katowicach działa salon Bentleya. To drugi punkt sprzedaży tej marki w Polsce (pierwszy mieści się w Warszawie). Oba należą do Porsche Inter Auto Polska, grupy dealerskiej powiązanej z koncernem Volkswagena poprzez dealerską spółkę giganta z Wolfsburga – Porsche Holding Salzburg.

Nowy salon Bentleya, wyposażony także w serwis, znajduje się w katowickim kompleksie salonów PIA w Świętochłowicach, przy Drogowej Trasie Średnicowej. Na razie punkt jest częścią kompleksu, ale w ciągu dwóch lat dealer planuje budowę odrębnego salonu. Aktualnie ekspozycja liczy trzy egzemplarze – odwiedzający mogą zobaczyć SUV-a marki Bentaygę, a także limuzyny Flying Spur i Mulsanne.

W 2017 r. zarejestrowano w Polsce 29 nowych Bentleyów, o 8 więcej niż rok wcześniej. Otwarcie nowego salonu w Katowicach to kolejne w ostatnich miesiącach zwieńczenie inwestycji Porsche Inter Auto Polska. Jesienią grupa otworzyła kompleks na warszawskim Okęciu, w skład którego weszły salony Audi, Porsche i Volkswagena. Wygląda też na to, że to nie koniec: coraz głośniej mówi się o mocniejszym wejściu PIA na rynek krakowski. Jak na razie PIA posiada w Krakowie tylko salon Skody.