Wydarzenia

Auto Zięba inwestuje w dostawczaki


Działająca od 30 lat na Górnym Śląsku firma Auto Zięba, dealer Renault, Dacii i Isuzu, buduje nowy salon. Obiekt powstaje w Katowicach przy ul. Kościuszki, gdzie od czerwca 2000 r. mieści się siedziba firmy.

Co ciekawe, salon o powierzchni 1200 m2 dealer buduje z myślą o autach dostawczych Renault Pro+ i samochodach używanych Renault Selection. – Chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na samochodach dostawczych i wzmocnić naszą sprzedaż w tym obszarze, stąd nowa inwestycja. Prace budowlane rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku, a planujemy je zakończyć w lipcu – zapowiada Mirosław Zięba, prezes firmy Auto Zięba.

W 2018 r. w dawnym woj. katowickim zarejestrowanych zostało 5825 aut dostawczych, o ponad 16 proc. więcej niż w 2017 r. Dostawczaki Renault (sprzedawane w aglomeracji śląskiej także przez Grupę Pietrzak, Grupę Dąbrowscy oraz firmę Tandem) stanowiły tu silną – drugą po Fiacie – „reprezentację”. Wynik rejestracji dla tej marki to 986 aut (+30,77 proc. r/r), co dało francuskiemu brandowi blisko 17-proc. udział w rynku.