Wydarzenia

Auto Plaza podsumowała dwie dekady w branży


Auto Plaza, jeden z najdłużej funkcjonujących autoryzowanych dealerstw Forda w Warszawie, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. W 1997 r. firma uruchomiła salon przy ul. Popularnej. W 2001 r. działalność poszerzono o drugi oddział, przy ul. Sokratesa.

         

20 lat minęło… Na zdjęciach początek historii Auto Plazy na stołecznym rynku (obiekt utworzono w 1997 r.) oraz siedziba główna dealerstwa przy ul. Popularnej dwie dekady później

Auto Plaza od lat jest liderem sprzedaży Forda na stołecznym rynku. Siedmiokrotnie mogła też pochwalić się najwyższą sprzedażą samochodów tej marki w całej Polsce. Z okazji jubileuszu Auto Plaza podsumowała swój dotychczasowy dorobek. Składa się na niego – oprócz wielu branżowych nagród – ponad 35 tys. samochodów nowych i 13 tys. używanych. Klienci warszawskiego dealerstwa w ramach jazd próbnych przejechali 500 tys. km, co pozwoliłoby na dwunastokrotne okrążenie Ziemi. Przez 20 lat mechanicy firmy wykonali ponad 108 tys. przeglądów, przez serwisy Auto Plazy przewinęło się ponad 200 tys. samochodów, zaś przez blacharnię-lakiernię – 33 tys. Przez ponad 7300 dni, od kiedy Auto Plaza jest dostępna na rynku, firmie udało się wygenerować 340 mln zł obrotu na częściach i akcesoriach. Co ciekawe, średnia dostępność oryginalnych części Forda utrzymuje się na poziomie aż 97 proc. Pewnie także z uwagi na to warszawski dealer może się pochwalić zadowoleniem klienta w serwisie na poziomie 95 proc. Z okazji urodzin firmie wypada pogratulować dotychczasowych wyników i życzyć jeszcze lepszych w przyszłości.