Wydarzenia

Auto Luzar Group inwestuje w nowe obiekty


Małopolski dealer Auto Luzar Group buduje w Wieliczce nowy salon Volkswagena. Inwestycja zlokalizowana jest na pograniczu Krakowa i Wieliczki, przy ul. Krakowskiej.

Obiekt o powierzchni użytkowej około 4 tys. m2 będzie sąsiadował z – działającym na tej samej działce od jesieni 2017 r. – salonem Skody. Wcześniej, od lat 90., stację Skody dealer prowadził przy ul. Jedynaka 4, w najstarszym w Małopolsce salonie tej marki. Od półtora roku – do czasu uruchomienia nowego salonu – zlokalizowane są tam sprzedaż i serwis aut marek Volkswagen i Volkswagen Samochody Użytkowe.

Prace budowlane przy nowym salonie dla marek Volkswagen (wraz z infrastrukturą parkingową i wiatą dla samochodów użytkowych) powinny zakończyć się w przyszłym roku. – Auta będziemy serwisować w oddanej już do użytku hali serwisu wielomarkowego. Łącznie mamy tam 9 stanowisk serwisowych wyposażonych w podnośniki, w tym przystosowane dla aut powyżej 3,5 tony. Dodatkowo na potrzeby serwisu możemy zaadaptować halę znajdującą się na poziomie -1, która jest już wyposażona w media i przygotowana do uruchomienia kolejnych 9 stanowisk – opowiada Paweł Luzar, prezes i właściciel Auto Luzar Group.

Co ciekawe, dealer przygotowuje się już do realizacji następnej inwestycji, czyli budowy blacharni-lakierni dla marek Grupy Volkswagena. – Idziemy w kierunku stworzenia centrum napraw powypadkowych. Chcemy, aby to była jedna z nielicznych lakierni w Polsce certyfikowanych przez Volkswagena i sprofilowana pod naprawy samochodów elektrycznych – zapowiada dealer.