Wydarzenia

Australia: 5 lat gwarancji na Mercedesa


Z informacji australijskich mediów wynika, że Mercedes-Benz zaoferował swoim klientom w tym kraju 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Rozmawiając z serwisem CarsGuide, szef PR-u Mercedes-Benz Australia, Jerry Stamoulis, jasno stwierdził, że wydłużenie gwarancji nie było spowodowane czynnikami zewnętrznymi. – To była część naszej strategii i nie mogę wdawać się w zbyt wiele szczegółów. Istnieją różne powody, o których nie rozmawiamy otwarcie, ale nie nazwałbym tego presją ze strony branży, czy nawet naszej bazy klientów – powiedział. Dodał, że klienci już doceniają nową ofertę Mercedesa. Przedstawiciel marki podkreślił również, że nowa gwarancja była czymś, nad czym pracowano od dawna, i że oczekuje się, że nowa oferta zwiększy zadowolenie klientów Mercedesa.

Z kolei australijski serwis News.com.au pisze, że również Jaguar Land Rover w Australii zdecydował – na razie o tymczasowym – przedłużeniu gwarancji na 5 lat. Inne marki nie spieszą się jednak do wydłużania gwarancji. „Główni rywale Mercedes-Benz, Audi i BMW, nie mrugnęli, gdy marka wykonała ten ruch, i obaj są objęci trzyletnią gwarancją. Lexus, czwarta co do wielkości marka luksusowa, oferuje czteroletnią gwarancję, a Volvo obejmuje swoich nabywców gwarancją przez trzy lata” – czytamy w artykule.

Źródło: carsguide.com.au, news.com.au

Zdjęcie: Daimler