25 lat AAA AUTO


Grupa AAA AUTO rozpoczęła swoją działalność ćwierć wieku temu w Czechach. Od tego czasu obsłużyła 1,9 miliona klientów – kupujących i sprzedających.

W ciągu 25 lat Grupa stała się największym dealerem samochodów używanych w Europie Środkowej. Na jesieni tego roku dealer planuje osiągnąć pułap 2 milionów klientów. Przez dwadzieścia pięć lat AAA AUTO rozwijała sieć swoich oddziałów, dochodząc do liczby 40 salonów w 4 krajach Europy Środkowej, które zatrudniają obecnie 2 300 pracowników. Dotychczas AAA AUTO otworzyła w Polsce cztery oddziały: w Piasecznie, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. 

Firma rozwija działalność również  poprzez infolinie i Internet. Obecnie 90 proc. transakcji z klientami Grupy AAA AUTO realizowanych jest za pośrednictwem Internetu i telefonów komórkowych.  

„Na początku lat dziewięćdziesiątych świat stał przed nami otworem i wydawało się, że przy odrobinie wysiłku możemy dokonać wszystkiego. Nasz pierwszy oddział składał się z małego pomieszczenia sprzedażowego, był jeden sprzedawca, właściciel – i to wszystko! Pozostałe rzeczy też były jednak słabo rozwinięte i dlatego proces komunikacji z klientem, dobijanie targu, trwało często miesiącami, z uwagi między innymi na kłopoty z łącznością telefoniczną” – wspomina Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AAA AUTO. „Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów w 1998 roku otworzyliśmy call center w Pradze, co było innowacją w odniesieniu do rynku samochodów używanych nie tylko w Czechach, ale także całej Europie Środkowej” – dodaje Topolová, która była założycielką pierwszego call center w Grupie AAA AUTO.

 

Źródło: AAA AUTO