Wydarzenia

Wiadomości


Grupa Gezet pomaga Fundacji Dżentelmenów

Grupa Gezet, wielomarkowy autoryzowany dealer aut i motocykli z salonami w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie oraz Zielonej Górze wsparł – poprzez licytacje z udziałem swoich aut – zielonogórską Fundację Dżentelmenów.
[…]

Showroom Volvo w Zielonej Górze

Za nami otwarcie kolejnego showroomu Volvo. Jest on zlokalizowany w zielonogórskiej Galerii Grafitt, a projekt realizuje Volvo Firma Karlik. Zielona Góra jest kolejnym miastem – po Poznaniu – w którym dealer postanowił prezentować w ten sposób najnowsze modele szwedzkiej marki.

[…]

„Pomaganie przez naprawianie” po raz kolejny

Firma Motor Centrum podsumowała kolejny kwartał autorskiego programu  „Pomaganie przez naprawianie” . Od 1 stycznia do 31 marca trójmiejski dealer samochodów marek Opel, Suzuki, Mitsubishi oraz motocykli Harley Davidson wspierał Hospicjum Pomorze Dzieciom.

[…]

Odświeżona sieć marki KIA

Maj był ostatnim miesiącem sprzedaży samochodów KIA dla trzech dealerów koreańskiej marki. Dwie firmy – Malibu Auto Centrum i KIA Krzewscy – funkcjonowały na rynku warszawskim.

[…]

Nowy salon Grupy Zasada

W maju firma Sobiesław Zasada Automotive otworzyła kolejny salon samochodów osobowych marki Mercedes-Benz. Obiekt zlokalizowany jest w Nowym Sączu. Do tej pory firma prowadziła w tym miejscu serwis samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych niemieckiej marki.

[…]

Traficar wjechał do Warszawy

W czerwcu firma Traficar uruchomiła swoją usługę car-sharingową w Warszawie. Na ulicach stolicy pojawiła się flota Renault Clio, dostępnych dla użytkowników dzięki rezerwacjom dokonywanym za pomocą smartfona.

[…]

Nowy salon BMW w Kaliszu otwarty

Firma Premium Arena, wywodzący się z Łodzi dealer BMW, zakończyła budowę autoryzowanego obiektu niemieckiej marki w Kaliszu.

[…]

Auto Plus wkrótce w nowej siedzibie

We wrześniu Centrum Motoryzacyjne Auto Plus z Gdańska – autoryzowany dealer samochodów marek Fiat, Fiat Professional, Jeep, Alfa Romeo – po 27 latach swojej obecności przy al. Gen. J. Hallera przeniesie swój biznes na ul. Potokową.

[…]

Ósma edycja Kongresu Dealerów za nami

Kongres Dealerów odbył się już po raz ósmy. Po roku przerwy konferencja powróciła do dobrze znanej i lubianej przez dealerów Ossy. Na jednym z najważniejszych dealerskich wydarzeń w roku wystąpiło kilkunastu prelegentów. Tradycyjnie ogłoszono również wyniki Badania Satysfakcji, a także wręczono Nagrody Rynku Dealerskiego.

[…]

Nagrody Rynku Dealerskiego 2017 przyznane!

Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodów tradycyjnie już wyróżniono najlepszych i najbardziej kreatywnych dealerów. Nagrody Rynku Dealerskiego 2017 – bo o nich mowa – przyznano w dziewięciu kategoriach. 

[…]

Toyota Marki weszła do Poznania

W marcu 2017 r. Grupa Toyota Marki/Żerań, która jest właścicielem salonów Toyoty i Lexusa w aglomeracji warszawskiej, rozpoczęła działalność w stolicy Wielkopolski. Firma prowadzi dealerstwo Toyoty przy ul. Bobrzańskiej. Salon funkcjonuje pod nazwą handlową Toyota Poznań Centrum. Wcześniej stację dealerską japońskiej marki prowadził tu Roman Fietz, związany z Toyotą od 1992 r.

[…]

Nowe salony Porsche Inter Auto

Grupa Porsche Inter Auto powiększyła sieć swoich salonów. Na początku kwietnia otworzyła w Warszawie przy ul. Połczyńskiej dwa nowe obiekty dla marek Bentley oraz Lamborghini. Salony oferują kompleksowy zakres usług: sprzedaż i serwis pojazdów oraz sprzedaż części i akcesoriów. Salon Bentleya o powierzchni 357 m2 daje możliwość prezentacji 5 aut. Wyróżnia go przestronne i jasne wnętrze.

[…]

DDB Auto Bogacka tylko z Mercedesem

W 2016 r. firma Jerzego Bogackiego obchodziła 20-lecie działalności salonu Opla przy ul. Mieszka I. Był to jednocześnie ostatni rok jego współpracy z tą marką. Z początkiem lutego dealer rozstał się z General Motors za porozumieniem stron. W ubiegłym roku z jego salonu wyjechało ponad 270 Opli. Po tej roszadzie Opla w województwie zachodniopomorskim reprezentuje jedna firma – Grupa Kozłowscy. Dealer posiada salon w Szczecinie oraz w oddalonym o 60 km niewielkim Nowogardzie.

[…]

Pol-Mot Auto wyprowadza się z Bielan

Przez lata firma Pol-Mot Auto obecna była na warszawskich Bielanach, gdzie funkcjonował salon i serwis Skody. Najpierw jednak ograniczono działanie stacji do autoryzowanego serwisu tej marki, a w maju obiekt przy Sokratesa całkowicie zakończył działalność. To efekt decyzji Pol-Mot Holdingu S.A., który jest właścicielem obiektu.

[…]

Alpina wkroczyła na polski rynek

Ekskluzywne samochody Alpina są od kwietnia dostępne w Polsce. To efekt współpracy warszawskiego dealera Auto Fus z niemiecką firmą produkującą luksusowe auta na bazie modeli BMW. Polska premiera marki odbyła się podczas targów Motor Show w Poznaniu, gdzie zaprezentowano dwa modele BMW Alpina: B5 Bi-Turbo oraz B7 Bi-Turbo Touring.

[…]

Infiniti z wiarą w Polskę

Infiniti powołało do życia odrębną strukturę importerską odpowiedzialną za rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W tym momencie są to: Polska, Bułgaria i Węgry, a niedługo być może niedługo także Czechy, gdzie marka poszukuje dealera (obecnie ASO Infiniti na rynku czeskim brak).

[…]

Nowy salon Mazdy coraz bliżej

Grupa Wróbel pracuje nad uruchomieniem nowego salonu Mazdy w Długołęce pod Wrocławiem. Pod koniec kwietnia zarząd firmy podpisał umowę na jego budowę. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

[…]

AutoGala otworzy salon z „używkami”

Rośnie grono dealerów, którzy doceniają biznes związany z profesjonalną sprzedażą samochodów używanych. Wśród firm, które – obok sprzedaży aut nowych – mocniej postawiły na „używki”, jest Autogala z Warszawy, autoryzowany dealer marek Volvo i SEAT. Spółka od połowy 2014 r. sprzedaje używane auta marek premium pod szyldem „Premium Outlet”. Samochody można kupić zarówno przy salonie Volvo przy ul. Toruńskiej, jak i przy salonie SEAT-a, zlokalizowanym przy ul. Płowieckiej. W 2016 r. Premium Outlet sprzedało 120 aut. Były to głównie samochody „rodzimych” marek Volvo i SEAT.

[…]

BMW Sikora inwestuje w Opolu

Firma BMW Sikora, prowadząca salony niemieckiej marki w Bielsku-Białej i Mikołowie koło Katowic, planuje otwarcie kolejnego obiektu – tym razem w Opolu. Jak wyjaśnia Ireneusz Sikora, właściciel firmy, rozmowy na ten temat z BMW Group Polska toczyły się już od kilku lat. – Początkowo importer proponował nam budowę w tej lokalizacji jedynie autoryzowanego serwisu. Jednak wykonywane przez dwa lata analizy rynku opolskiego pokazały, że jest tam miejsce także na sprzedaż naszej marki. Otrzymaliśmy od importera zgodę na budowę salonu dla samochodów nowych BMW i samochodów elektrycznych BMW i – mówi. […]

Oleje pod specjalnym nadzorem

Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów weszła w życie 18 kwietnia. Nowe zasady przewozu szeregu towarów i produktów obejmą wiele branż, w tym branżę olejową, a na zasadzie bliskich związków – także dealerską.

[…]

Wrocławski salon Mercedes-Benz oficjalnie otwarty

Ponad 1200 gości uczestniczyło w uroczystym otwarciu salonu Mercedes-Benz Grupy Wróbel przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Prezentem dla uczestników wydarzenia była prezentacja F 015 Luxury in Motion – concept car niemieckiego koncernu, który po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

[…]

Jaszpol wspiera edukację w branży motoryzacyjnej

Firma Jaszpol, autoryzowany dealer marek Renault i Dacia zacieśniła kilkuletnią współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi. W marcu podpisano porozumienie dotyczące współpracy przy organizacji egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach związanych z branżą motoryzacyjną oraz mechatroniczną.

[…]

Minister Janczyk podważa rządowe plany rozwoju elektromobilności?

Plan Rozwoju Elektomobilności zakładający m.in. wykreowanie popytu na pojazdy elektryczne jest ukazywany jako jeden z priorytetów obecnego rządu. To swoiste oczko w głowie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Tymczasem okazuje się, że – delikatnie mówiąc – rząd nie mówi jednym głosem w tej sprawie.

[…]

Wyraźny wzrost liczby szkód związanych z układem paliwowym

Firma CarGarantie przeprowadziła analizę statystyk świadczonych ubezpieczeń. Jej podstawą były 688 824 ubezpieczenia na samochody używane oraz 251 593 dodatkowe ubezpieczenia na samochody nowe zawarte na 12, 24 lub 36 miesięcy, dla których umowy już się zakończyły i które obejmowały wszystkie marki i modele samochodów.

[…]

Grupa Krotoski-Cichy liderem sprzedaży samochodów w 2016 r.!

15 marca 2017 r. na uroczystej Gali w Hotelu Warszawianka w Jachrance, po raz dziesiąty ogłoszono listę największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów TOP50. Lista została przygotowana przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

[…]

Lista 10-lecia największych dealerów w Polsce ogłoszona

Tegoroczna lista TOP50 prezentująca największe polskie grupy dealerskie i dealerów samochodów, ogłoszona podczas Forum TOP100 w Jachrance, była zestawieniem specjalnym. Jako że ranking powstał już po raz dziesiąty, nie mogło zabraknąć listy podsumowującej ostatnią dekadę. Tak powstała Lista 10-lecia, sumująca sprzedaż samochodów największych firm dealerskich począwszy od pierwszego roku, kiedy powstała lista TOP50.

[…]

Największe przejęcie w historii dealerskiego rynku

Porsche Holding Salzburg, dystrybucyjna część koncernu Volkswagena, restrukturyzuje swoją europejską sieć sprzedaży. Zmiana będzie polegała między innymi na sprzedaży, powiązanej kapitałowo z Porsche Holding Salzburg, międzynarodowej grupy PGA kolejnemu europejskiemu graczowi – grupie Emil Frey.

[…]

Sukces mobilnego salonu samochodowego firmy Jaszpol

Firma Jaszpol podsumowuje dotychczasowe wyniki mobilnego salonu samochodowego, który pozwala zapoznać się z ofertą dealera i kupić auto przy okazji wyjścia na zakupy do centrum handlowego.

[…]

Serwis Haller sponsorem PKO Grand Prix Gdyni

Dealer Opla Serwis Haller został sponsorem nagrody głównej PKO Grand Prix Gdyni, największej imprezy biegowej w północnej Polsce.  Nagrodą główną imprezy będzie Opel ADAM #YOURSELF.

[…]

Nowy salon spółki Resma w Olsztynie

Z końcem 2016 roku w Olsztynie rozpoczął działalność nowy salon Citroëna. Obiekt należy do spółki Resma, części Grupy Carservis S.A.

[…]

Mercedes-Benz Witman wspiera Babskie Granie

Od 3 do 5 lutego w ramach Festiwalu Jazz Jantar w gdańskim Klubie Żak odbywa się Babskie Granie.  Partnerem wydarzenia jest Mercedes-Benz Witman z Gdańska-Oliwy.

[…]

Grupa Wróbel partnerem Dawida Podsiadło

Grupa Wróbel, autoryzowany dealer Mercedes-Benz, rozpoczęła współpracę z Dawidem Podsiadło, jednym z najbardziej utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia.

[…]

25 lat AAA AUTO

Grupa AAA AUTO rozpoczęła swoją działalność ćwierć wieku temu w Czechach. Od tego czasu obsłużyła 1,9 miliona klientów – kupujących i sprzedających.

[…]

Po prostu najlepsi

Kilka nowych inwestycji i coraz lepsze wskaźniki osiągane przez dealerskie serwisy sprawiają, że o miejsce w czołówce rankingu Lider Serwisu Blacharsko-Lakierniczego nie jest łatwo. Kto w tym roku zasłużył na wyróżnienie?

[…]

Nowy salon Mercedes-Benz Grupy Wróbel otwarty

10 stycznia, przy ul. Granicznej we Wrocławiu oficjalnie otwarto nowy salon Mercedes-Benz należący do Grupy Wróbel. Obiekt jest największym i najnowocześniejszym salonem niemieckiej marki w Polsce. 

[…]

Strona 1 z 512345
Ładowanie