Aktualności

„Salon przyszłości” Toyoty i Lexusa już otwarty

W Krakowie otwarto jeden z największych salonów samochodowych w Europie. Obiekt Kraków-Zakopiańska należy do Grupy Romanowski, autoryzowanego dealera japońskiego koncernu, i jest zwieńczeniem kilkuletnich starań właścicieli firmy.

Nowoczesna placówka przy popularnej Zakopiance może pochwalić się powierzchnią użytkową rzędu 13,5 tys. m2. Budynek posiada cztery poziomy nad ziemią i kolejne dwa pod, przeznaczone m.in. na obszerny kryty parking dla gości. W części wystawowej może się pomieścić jednocześnie 20 samochodów marki Toyota oraz 20 Lexusów. W obiekcie znajduje się ponadto część serwisowa oraz miejsce pod dachem na 80 pojazdów używanych. Serwis, wyposażony w 18 podnośników, jest połączony ze stacją kontroli pojazdów oraz pełną linią diagnostyczną. Dodatkowym atutem salonu jest Romanowski Detailing & Car Spa, czyli autodetailing pojazdów wszystkich marek. Obiekt czerpie energię ze źródeł odnawialnych, a na dachu znajduje się ogród z panoramą na Kraków. Budowa placówki trwała dwa lata.

Obiekt przy Zakopiańskiej 68 jest drugim salonem Lexusa należącym do rodziny Romanowskich (oba znajdują się w Krakowie) – to jedyny taki przypadek w polskiej sieci japońskiej marki premium. Wraz z otwarciem nowego salonu zniknęła z kolei stacja Toyoty przy ul. Bora-Komorowskiego, która od początku była traktowana przez dealera jako rozwiązanie tymczasowe.

Poza Krakowem Grupa Romanowski prowadzi jeszcze stacje Toyoty w Kielcach i rodzimym Radomiu. W 2019 r. firma sprzedała we wszystkich lokalizacjach blisko 3,8 tys. nowych samochodów (+6 proc. r/r), co dało jej 28. miejsce na dealerskiej Liście TOP50.

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Europa na półmetku
Redakcja
22/7/2024
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.