Aktualności

Polski debiut marek Omoda i Jaecoo

Po Hiszpanii i Włoszech nadeszła pora na Polskę. Dwie marki chińskiego koncernu Chery Automobile 11 czerwca oficjalnie ogłosiły, że wchodzą do naszego kraju.

Koncern Chery od 21 lat wiedzie prym w eksporcie chińskich samochodów osobowych. W 2023 r. firma wyeksportowała 930 tysięcy pojazdów, co oznacza wzrost o 100 proc rok do roku. „Dzisiejszy wieczór stanowi kamień milowy w naszej podróży” – oświadczył przy okazji polskiej premiery marek Omoda i Jaecoo Shawn Xu, wiceprezes Chery International i dyrektor generalny Omoda & Jaecoo International. „Przenosimy naszą wizję do Polski, kraju znanego z bogatego dziedzictwa motoryzacyjnego, który jest ojczyzną wielu entuzjastów motoryzacji. Wierzymy, że nasze dążenie do doskonałości trafi w wymagające gusta polskich kierowców i cieszymy się, że możemy wspólnie wyruszyć w tę podróż”.

W naszym kraju koncern reprezentuje oficjalna spółka importerska – Omoda Auto Poland, która nawiązała już współpracę z 15 autoryzowanymi dealerami: Auto-Boss, Auto Centrum Lis, Auto Forum, City Car, Dynamica, Drywa Cars, EverCar, Grupa Bemo, Mario Car, Matsuoka, Nawrot, PGD CR Motors, Plichta Electric, Szic oraz Top Auto. Zaplanowano, że do końca 2024 r. powstanie 30 salonów. W przyszłym roku dojdzie 15 kolejnych.

Do katalogów dealerów trafią na początek modele benzynowe z silnikami 1.6 T-GDI o mocy 150 KM: Omoda 5 i Jaecoo 7 oraz elektryk Omoda E5 z baterią o zasięgu 430 km (WLTP). Ich ceny mają zostać ogłoszone podczas premiery, zaplanowanej „w okolicach sierpnia”.

Przedstawiciele Omody podtrzymali ponadto ambitne plany sprzedażowe, zgodnie z którymi w ciągu najbliższych pięciu lat producent chciałby zdobyć 5-proc. udział w polskim rynku nowych samochodów. Trzymamy za słowo.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Europa na półmetku
Redakcja
22/7/2024
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.