Aktualności

Plichta z obiektem dla „elektryków”

Tegoroczny numer trzy na liście TOP50 największych dealerów aut nowych nie zdejmuje nogi z gazu. W Gdyni przy ul. Morskiej powstał nowy obiekt spółki Plichta Electric dedykowany pojazdom niskoemisyjnym.

Pomorski gigant ma za sobą naprawdę udany rok. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy dealer zrealizował liczne inwestycje, poczynając od tej najważniejszej – budowy motoryzacyjnego zagłębia w gdańskiej Letnicy, na które składają się salony Skody, Cupry i Audi, centrum samochodów używanych Das WeltAuto oraz wielomarkowy serwis. W 2022 r. grupa uzupełniła ofertę o następny punkt Audi w Gdańsku – zlokalizowany w biznesowej części miasta showroom zajmujący się wyłącznie sprzedażą aut.

Teraz o nowym pomyśle Grupy Plichta w zakresie pojazdów elektrycznych informuje serwis Moto3m.pl. Mowa o stacji stworzonej z myślą o sprzedaży modeli niskoemisyjnych znajdujących się w portfolio dealera. Klienci zainteresowani kupnem „elektryka” będą  mogli znaleźć tam m.in. Skodę Enyaq, Forda Mustanga Mach-E, Audi e-trona GT i Q4 oraz Volkswagena ID.3. Wachlarz „tradycyjnych” producentów uzupełnią ponadto zupełnie nowe nabytki dealerstwa z Pomorza – chińskie marki Seres, Maxus i Skywell, które w ostatnich miesiącach rozpoczęły (bądź za chwilę rozpoczną) działalność na polskim rynku.

Pierwszy obiekt spółki Plichta Electric powstał w miejscu dawnego przedstawicielstwa Opla. Pierwszy, bo kolejna placówka jest już  w drodze – nowy salon stanie w Gdańsku. Ale w planach firmy jest więcej tego typu punktów, a jeden z nich ma powstać w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. moto3m.pl

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Spór o dotacje do elektryków. W tle amerykańskie prawo.
Redakcja
30/9/2022
Aktualności
Motoryzacja w I półroczu: Toyota globalnym liderem
Redakcja
29/9/2022
Aktualności sponsorowany
Windykacja pod kontrolą
Redakcja
29/9/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.