Aktualności

Pierwszy taki salon Kii w Europie

Firma JD Kulej uruchomiła w Gdańsku pierwsze w Europie dealerstwo Kii stworzone według najnowszych standardów marki. Obiekt jest jednocześnie największym wśród europejskich salonów koreańskiego brandu.

Nowa placówka mieści się przy ul. Uczniowskiej 30, niedaleko stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Jej budowa trwała rok. Łączna powierzchnia obiektu to niemal 2500 m2, z czego salon liczy 483 m2, serwis mechaniczny – 427 m2, a blacharnia-lakiernia – 499 m2. Pokaźnych rozmiarów jest również sama działka dealerstwa (9500 m2), na której wyznaczono 50 miejsc parkingowych dla klientów.

Uwagę przyciągają nie tylko te gabaryty. Wyróżnikiem dealerstwa jest także wieża ekspozycyjna, która stanęła tuż obok salonu. Ma ona wysokość 18 metrów i może pomieścić aż 36 samochodów.

Co więcej, zarówno na zewnątrz, jak i w środku na próżno szukać w rozwiązaniach architektonicznych czerwonego koloru, który jest domeną salonów Kii budowanych według dotychczasowych standardów. Fasadę gdańskiego obiektu JD Kulej charakteryzują duże przeszklenia oraz elewacja w kolorach szarym i czarnym. We wnętrzu zaś dominują elementy wykonane z jasnego drewna, oświetlone listwami LED.

Oprócz nowego dealerstwa w Gdańsku firma JD Kulej prowadzi salony Kii w Sopocie i w Olsztynie. W swoim portfolio ma również autoryzację sprzedażowo-serwisową Citroena (Rumia), Peugeota (Gdynia) oraz Forda (Olsztyn).

Zdjęcia: Marcin Wiła, Michał Jelionek

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Używane „elektryki” z dużym spadkiem wartości
Redakcja
1/6/2023
Aktualności
Grupa Pietrzak z showroomem Bugatti
Redakcja
31/5/2023
Aktualności
Czas na używane
Redakcja
31/5/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.