Aktualności

Nagrody Rynku Dealerskiego rozdane!

Znowu na scenie i przy pełnej sali. W trakcie 12. Kongresu Dealerów ogłoszono laureatów Nagród Rynku Dealerskiego 2021. Wyróżnienia personalne trafiły do Bogusława Kowalskiego, prezesa firmy Auto Idea, oraz Błażeja Mrugalskiego, współzarządzającego Grupą Bemo.

Tym razem wszystko odbyło się „po staremu” – najlepszych w branży dealerskiej poznaliśmy podczas uroczystej, wieczornej gali 12. Kongresu Dealerów. Tegoroczni zwycięzcy odbierali nagrody w każdej z 8 kategorii przy akompaniamencie szczególnie gromkich braw – tak jakby wszyscy zgromadzeni chcieli sobie wynagrodzić dwuletnią rozłąkę.

Podczas ubiegłorocznego rozdania laurów mówiliśmy o najdziwniejszym roku w historii branży dealerskiej. Ale w 2021 r. na brak „atrakcji” też narzekać na pewno nie można – by wymienić tylko problemy podażowe i puste stoki. W takich okolicznościach tym bardziej gratulujemy laureatom.

Najlepszych dealerów A.D. 2021 wybrała ponad 30-osobowa Kapituła (75% wagi głosów) oraz internauci (25% wagi). Rekordu „frekwencji” w interencie z zeszłego roku (8 tys. głosów) pobić się nie udało, ale ponad 7,5 tys. „kliknięć” to i tak drugi najlepszy rezultat w historii Nagród.

Do ostatnich chwil toczyła się walka o tytuł Człowieka Roku Miesięcznika „Dealer”, którym ostatecznie został Bogusław Kowalski, szef firmy Auto Idea, która w trakcie pandemii notowała bardzo dobre wyniki finansowe i sprzedażowe, zapowiedziała dwie duże inwestycje obiektowe (Warszawa, Suwałki), a jej pracownicy – jako jedni z nielicznych w Polsce – mogli liczyć na regularne darmowe testy na koronawirusa przed II falą pandemii.

Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego wybrano z kolei Błażeja Mrugalskiego, wiceprezesa Grupy Bemo, który w grupie odpowiada m.in. za marki Mercedes-Benz i Citroen.

Poniżej pełna lista laureatów Nagród Rynku Dealerskiego 2021:

Duża grupa dealerska (powyżej 5 lokalizacji)
Emil Frey Polska

Za konsekwentny rozwój grupy, dobre wyniki sprzedażowe i inwestycje w „covidowych” czasach. W 2020 r. firma zajęła 4. miejsce na Liście TOP50 (awans o 2 lokaty) oraz 2. miejsce w klasyfikacji dealerów aut używanych. Do tego kilka miesięcy temu otworzyła w Jankach koło Warszawy imponujący, najnowocześniejszy obiekt dealerski Mercedesa w Polsce.

Pozostali nominowani:
Grupa Bemo
Grupa Krotoski

**

Mała grupa dealerska (3-5 lokalizacji)
Toyota Romanowski

Dealer wywodzący się z Radomia zanotował najwyższy wzrost sprzedaży nowych aut na całej Liście TOP50 (+17%) i awansował na niej o 10 pozycji. Ponadto w ubiegłym roku firma zakończyła budowę jednego z największych salonów Toyoty i Lexusa w Europie przy popularnej „Zakopiance”. No i samochody używane. Tu też jest dobrze (15 miejsce w Polsce).

Pozostali nominowani:
G&G Auto
Grupa Sikora

**

Dealer Roku (1-2 lokalizacje)
Frank-Cars

Firma od lat notuje świetne wyniki finansowe, ponadto z sukcesami zajmuje się samodzielną konstrukcją zabudów do pojazdów specjalnych. Dealer może też pochwalić się dobrym wynikiem sprzedażowym za 2020 r., co umożliwiło mu awans o 25 pozycji w gronie TOP100.

Pozostali nominowani:
Firma Motoryzacyjna Ligęza
ZK Motors

**

Dealer aut używanych
Bawaria Motors

W kwestii aut używanych dealer postawił na szeroką ofertę i efektowną prezentację. Na stronach sprzedażowych firma zamieszcza autorskie zdjęcia, które pozwalają na zapoznanie się z oglądanym autem. Co więcej, Bawaria nagrywa dla klientów krótkie filmy wideo na temat samochodu trafiającego do sprzedaży, na którym doradca omawia parametry oglądanego auta.

Pozostali nominowani:
Grupa Plichta
Krubagroup

**

Dealer flotowy
Gall-ICM

Dealer wskazywany przez firmy posiadające floty samochodowe jako stacja wzorcowa, przede wszystkim z punktu widzenia obsługi klienta: serwis pracujący od 6 do 22 (a zdarza się, że i całodobowo), szeroka dostępność aut zastępczych i usług door to door. Do tego to jedyna firma na Liście TOP50 z jednym salonem sprzedaży i jedną autoryzacją (Skody).

Pozostali nominowani:
Grupa Marvel
Odyssey

**

Dealer Dobrych Uczynków
Jaszpol

Za zwiększenie charytatywnego wsparcia podczas pandemii. Za aktywne promowanie i krzewienie świadomości dotyczącej krwiodawstwa (współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi podczas inicjatywy „Krew Paliwem Życia”). I za włączenie się w akcję „Dzień Szpilek” marki Moliera2, wspierającej osoby chore na raka.

Pozostali nominowani:
Grupa Cygan
Toyota Nowakowski

**

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego
Błażej Mrugalski, Grupa Bemo

Rocznik 1989. Wiceprezes i współwłaściciel wielkopolskiej Grupy Bemo, w której odpowiada m.in. za marki Mercedes- Benz i Citroen oraz najem krótkoterminowy GB rent. W życie firmy wdrażany od lat – obecnie w ścisłej strukturze zarządczej i decyzyjnej grupy.

Pozostali nominowani:
Jakub Bednarek, Grupa Bednarek
Piotr Górski, G&G Auto

**

Człowiek Roku Miesięcznika Dealer
Bogusław Kowalski, Auto Idea

Za elastyczne i strategiczne myślenie biznesowe. Po zbyciu „ciężarówkowej” części przedsiębiorstwa Auto Idea ogłosiła dwie inwestycje w swoją „corową” działalność – stacje aut osobowych i dostawczych w Warszawie oraz Suwałkach. A dodatkowo za odpowiedzialność za ludzi: w okresie największego natężenia pandemii pracownicy dealera mieli dostęp do regularnych testów na koronawirusa (na miejscu i na koszt pracodawcy).

Pozostali nominowani:
Marek Romanowski, Toyota Romanowski
Tadeusz Zdunek, Grupa Zdunek

Więcej o Nagrodach Rynku Dealerskiego 2021 w październikowym numerze miesięcznika „Dealer” oraz w naszych mediach społecznościowych.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Używane „elektryki” z dużym spadkiem wartości
Redakcja
1/6/2023
Aktualności
Grupa Pietrzak z showroomem Bugatti
Redakcja
31/5/2023
Aktualności
Czas na używane
Redakcja
31/5/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.