Aktualności

„Mój elektryk”: wystartowały dotacje dla firm

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wystartował z naborem wniosków o dotacje dla firm, instytucji czy stowarzyszeń, które są zainteresowane zakupem aut elektrycznych i napędzanych wodorem.

Wsparcie obejmuje nie tylko samochody osobowe, ale i dostawcze (a ponadto motocykle i quady). Firmy mają czas na składanie wniosków od 22 listopada 2021 r. do 30 września 2025 r. bądź do wcześniejszego wyczerpania się budżetu. W wypadku osobowego „elektryka” możliwe będzie otrzymanie dotacji wynoszącej 18 750 zł lub 27 tys. zł, o ile roczny przebieg pojazdu wyniesie co najmniej 15 tys. km. Znacznie atrakcyjniejsze wydaje się wsparcie na zakup aut dostawczych, gdzie w zależności od rocznego przebiegu przedsiębiorcy otrzymają do 50 albo do 70 tys. zł (maksymalnie do 20 lub do 30 proc. kosztów kwalifikowanych kupna samochodu).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku programy rządowych dopłat do aut zeroemisyjnych były skierowane wyłącznie do osób prywatnych, choć to przedsiębiorcy są głównymi nabywcami nowych „elektryków”. NFOŚiGW wysłuchał więc głosu branży, rozszerzając grupę beneficjentów, a także zwiększając budżet na dopłaty, który wyniósł ostatecznie 700 mln zł. Dodajmy, że według danych z 22 listopada fundusz otrzymał 1 226 wniosków na łączną kwotę 26,13 mln zł, w tym od posiadaczy „Karty Dużej Rodziny”, dla których przewidziano wyższą dotację.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Duży wzrost rejestracji w Niemczech
Redakcja
6/12/2022
Aktualności
Listopad na plusie
Redakcja
5/12/2022
Aktualności
Holding 1 sfinalizował zakup RRG Warszawa
Redakcja
2/12/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.