Aktualności

Koronawirus w ASO: działania obronne i dobre praktyki, cz. II

Cały czas płyną do nas Wasze pomysły i praktyczne działania, które po pierwsze, zapewniają bezpieczeństwo, a po drugie – mają umożliwić względnie normalne funkcjonowanie firmy w czasach kryzysu związanego z koronawirusem. Serdecznie dziękujemy za szeroką odpowiedź na wspólny apel naszej redakcji i ZDS-u. Dziś prezentujemy kolejne rozwiązania i pomysły, które wdrażają dealerzy. Jak widać, branża zwiera szyki i reaguje aktywnie.


KOMUNIKACJA I PREZENTACJA WIDEO

Co naturalne w obecnej sytuacji, wśród dealerów coraz bardziej powszechne staje się przeniesienie komunikacji z klientami na łącza telefoniczne i internetowe. Dealerzy nie ograniczają się jednak do tradycyjnych połączeń telefonicznych czy maili. Wykorzystują do tego specjalne narzędzia takie jak Messenger, WatsApp, LiveChat czy CallPage.

Do wizyt wideo zachęca Grupa Bednarek, która prezentuje w swoich mediach społecznościowych, jak łatwo bez wychodzenia z domu można zamówić wizytę online, podczas której klient obejrzy lub skonfiguruje samochód. Jak informuje dealer, choć usługa została wprowadzona dopiero od poniedziałku, już są chętni.

Spotkania online na żywo proponuje również śląski dealer Salony Kanclerz. Podczas „zdalnych” wizyt klient może obejrzeć auto dostępne na miejscu u dealera, skonfigurować je i uzyskać wszelkie interesujące go informacje.


ZAKUPY PRZEZ INTERNET

Dealerzy zachęcają nie tylko do wizyt, ale też do zakupów bez wychodzenia z domu. Dealer Volvo Nova z Łodzi zaprasza klientów do swojego salonu internetowego, gdzie – jak przekonuje – klient może zrealizować zakup samochodu Volvo w 5 prostych krokach.


Firma Pol-Car przypomina z kolei, że oryginalne części wielu marek oraz akcesoria można kupić w jej sklepie internetowym. Bez odwiedzania dealera, z dostawą do domu czy firmy.


REAKCJA NA #ZOSTAŃWDOMU

Oprócz działań związanych z odpowiednim przygotowaniem salonu, serwisu, zdalną komunikacją i sprzedażą, dealerzy starają się wypełnić i umilić czas tym, którzy pozostają w domach. Grupa Korczyk udostępniła na stronie programu flotowego Biznes Ekspert, który aktywnie realizuje, darmowy podcast na temat nowoczesnego zarządzania flotą.


Natomiast Mazda Pro-Moto zaprasza do udziału w konkursie, w którym można wygrać pakiet gadżetów.


Czekamy na Wasze kolejne pomysły, będziemy udostępniać je w naszych kanałach. Wysyłajcie wszystko (posty, zdjęcia, filmy, nagrania) na nasze skrzynki mailowe w naszych mediach społecznościowych lub na skrzynki:Czytaj także:
Koronawirus w ASO: działania obronne i dobre praktyki, cz. I

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Grupa Gezet większościowym właścicielem spółki Auto Plus
Redakcja
1/4/2023
Aktualności
Bońkowscy podsumowali wyniki za 2022 rok
Redakcja
31/3/2023
Aktualności
PSPA: 10-krotny wzrost rejestracji „elektryków” w Polsce do końca dekady
Redakcja
30/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.