Aktualności

Konieczny przekazuje pałeczkę. 13 września nowy prezes ZDS-u

Marek Konieczny w liście do członków Związku Dealerów Samochodów poinformował oficjalnie o decyzji o niekandydowaniu na kolejną kadencję prezesa Związku. Wybory nowych władz ZDS-u odbędą się 13 września w Łodzi, w przeddzień Kongresu Dealerów.

13 września rozpocznie się bardzo ważny dealerski tydzień. Najpierw, tego dnia, o godzinie 17.00. w hotelu Hilton w Łodzi, rozpocznie się Wyborcze Walne Zgromadzenie Związku Dealerów, na którym wybierzemy członków nowej Rady Dealerów na kadencję 2021-2025. Także w tym dniu nowi członkowie Rady Dealerów powierzą funkcję prezesa Związku nowej osobie, bo po moich 3 kadencjach na stanowisku prezesa Związku i 8 latach przewodniczenia Radzie Dealerów przy Polskiej Izbie Motoryzacji (tak, tak to razem prawie 20 lat), trzeba przekazać obowiązki w kolejne, mam nadzieję, młodsze ręce” – pisze w liście otwartym Konieczny.

Odchodzący szef ZDS-u apeluje także do wszystkich dealerów o jak najliczniejszy udział w Walnym Zgromadzeniu ZDS, a później – kolejnego dnia, w 12. Kongresie Dealerów (14-15 września br.). Jak tłumaczy, chodzi o to, by „w te ważne dla branży dni podjąć jak najlepsze decyzje, zarówno w zakresie wspólnego dealerskiego lobbingu, jak i indywidualnych dróg biznesowych. Bo co 500 głów to nie jedna.”

Konieczny sprawował funkcję prezesa Związku od jego założenia, czyli od września 2009 r. Wcześniej, od roku 2002, kierował pracami Rady Dealerów przy Polskiej Izby Motoryzacji, z której to poniekąd wyłoniły się struktury Związku.

W najbliższym numerze „Dealera” obszerny wywiad z Markiem Koniecznym: o ocenie minionych 12 lat, ale przede wszystkim o wyzwaniach, z jakimi dzisiaj musi się mierzyć cały polski rynek dealerski.

Premiera wydania 14 września na Kongresie Dealerów w Łodzi.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Elektromobilność – obawa czy nadzieja dla rynku pracy w Polsce?
Redakcja
21/10/2021
Aktualności
Giganci technologiczni wchodzą do sektora automotive
Redakcja
20/10/2021
Aktualności
Brak surowców storpeduje ambitne plany w zakresie elektromobilności?
Redakcja
19/10/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.