Aktualności

Honda Motor ogłasza nowego prezesa

Honda Motor poinformowała, że Toshihiro Mibe zostanie nowym prezesem firmy. Na stanowisku zastąpi Takahiro Hachigo. Zaprzysiężenie nowego szefa koncernu odbędzie się 1 kwietnia.

Takahiro Hachigo przekaże pałeczkę swojemu następcy po 6 latach sprawowania prezydentury. W tym okresie ustępujący prezes Hondy sformułował wizję „Honda 2030”, a pod jego kierownictwem brand zwiększył wydajność i wzmocnił strukturę operacyjną w obszarach produkcji oraz rozwoju produktów. W kwietniu obowiązki Hachigo przejmie Toshihiro Mibe, który jest związany z japońską marką od 1987 r.

Mibe współpracował z Hachigo przy przeprowadzaniu reform strukturalnych firmy, a od 2019 r. był prezesem działu badawczo-rozwojowego. Mianowanie nowego dyrektora przypada na okres, kiedy Hondę czeka nadrabianie zaległości w dziedzinie samochodów w pełni elektrycznych. W sierpniu zeszłego roku na rynek trafił jej pierwszy seryjnie produkowany pojazd na baterie. Przedstawiciele producenta dążą jednak do tego, by w 2030 r. za 60 proc. sprzedaży aut odpowiadały hybrydy typu plug-in oraz samochody z ogniwami paliwowymi. Co ciekawe Mibe zapowiedział, że Honda będzie otwarta na perspektywę zawiązania aliansu inną marką. „Bylibyśmy gotowi (…) rozważyć potencjalną współpracę (…) Czas jest w tej chwili kluczowy i optowałbym za nawiązaniem współpracy, aby przyspieszyć naszą przemianę” – przekazał przyszły prezes Hondy.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
Zobacz również
Aktualności
50 MWh darmowej energii
Redakcja
25/2/2021
Aktualności
Dealerzy obawiają się ofensywy „elektryków”
Redakcja
23/2/2021
Aktualności
JLR ogłasza plan na dekadę
Redakcja
22/2/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.