Aktualności

Honda i GM ręka w rękę w Ameryce

General Motors i Honda Motor Co. podpisały porozumienie mające na celu utworzenie północnoamerykańskiego sojuszu motoryzacyjnego. Sojusz może obejmować pojazdy sprzedawane pod obiema markami oraz dalszą współpracę w zakresie zakupów, badań i rozwoju, a także tworzenie wspólnych platform.

Według informacji serwisu Automotive News niewiążąca jeszcze umowa zakłada, że tworzenie wspólnych platform – w tym dla pojazdów zelektryfikowanych i spalinowych – rozpocznie się na początku 2021 r. Umowa opiera się na partnerstwie ogłoszonym w kwietniu, w ramach którego GM pomoże opracować dwa nowe samochody elektryczne dla Hondy zasilane akumulatorami Ultium GM.

Koncern General Motors na początku tego roku zobowiązał się do przeznaczenia 20 mld dol. na rozwój pojazdów elektrycznych i autonomicznych do 2025 r. Firma planuje wprowadzić na rynek 20 aut elektrycznych do 2023 r. „Sojusz pomoże obu firmom przyspieszyć inwestycje w przyszłe innowacje w zakresie mobilności, uwalniając dodatkowe zasoby” – oświadczył prezes General Motors Mark Reuss.

Rzecznik Hondy Koji Watanabe poinformował, że umowa z GM nie pociąga za sobą sojuszu kapitałowego, ani zakupu akcji. Jej celem jest podniesienie efektywności działalności w Ameryce Północnej.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
Zobacz również
Aktualności
Spadki produkcji liczymy w milionach
Redakcja
25/9/2020
Aktualności
Kalifornia bez samochodów spalinowych?
Redakcja
24/9/2020
Aktualności
Volkswagen ID.4 – opłata za ładowanie? Zapomnij
Redakcja
23/9/2020
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.