Aktualności

Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach

Stacja dealerska, która rozpoczęła działalność przy ulicy Transportowców 9, jest już szóstą w dorobku sieci Toyota Romanowski, a przy tym trzecią, która oferuje japońską markę premium. 17 czerwca po miejscu tym oprowadził dziennikarzy Marek Romanowski.

fot. Jacek Rzodeczko, Grupa Romanowski

W skład stacji, której powierzchnia liczy 2 557,58 m² wchodzą m.in.: salon sprzedaży (z ekspozycją 10. samochodów), serwis, studio detailingowe, magazyn części oraz myjnia dwustanowiskowa. W serwisie mechanicznym ulokowano 5 podnośników do 3500 kg oraz jeden do 5000 kg, a także stanowisko do geometrii i wyważania kół.

Założona przez Elżbietę i Marka Romanowskich firma Toyota Romanowski rozpoczęła działalność w 1992 roku w Radomiu. I właśnie w tym mieście jeszcze tego roku zamierza otworzyć kolejny salon Lexusa. Na razie – jak podkreślił na konferencji prasowej Marek Romanowski – była duża potrzeba uruchomienia stacji w Kielcach. – W naszej pierwszej kieleckiej placówce, o której przed laty nam się wydawało, że jest przeogromna i może pomieścić wiele funkcji (chodzi o salon Toyota Romanowski przy ul. Radomskiej 168 – przyp. red.), pojawiło się w ostatnich latach tak wiele nowych modeli Lexusa, że stała się niewygodna i nasi klienci tej marki, mogli odczuwać pewien dyskomfort. Stąd ten osobny obiekt – wyjaśnił szef rodzinnej grupy.

Marek Romanowski, fot. Piotr Baran, redakcja

Nową kielecką stacją dealerską Grupy Romanowski zarządza syn Elżbiety i Marka – Konrad Romanowski.

Konrad Romanowski, fot Piotr Baran, redakcja
Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Europa na półmetku
Redakcja
22/7/2024
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.