Aktualności

Grupa Pietrzak z marką Bugatti

Grupa Pietrzak poszerzyła dotychczasowe portfolio o markę Bugatti. Firma została oficjalnym importerem i dealerem sportowej marki w Polsce.

W Katowicach trwa już budowa nowego obiektu, w którym poza częścią wystawienniczą dla modeli Bugatti będzie także centrum SPA dla aut, restauracja, galeria sztuki, a nawet lądowisko dla helikopterów. Co ciekawe, na dachu znajdzie się schronienie dla pszczół, które będą produkować miód dla pobliskiej restauracji.

„Grupa Pietrzak działa w branży motoryzacyjnej od ponad 25 lat, a z luksusowymi markami samochodowymi pracuje od blisko dekady. Jesteśmy dumni, że nowy salon Bugatti będzie zlokalizowany w samym sercu Śląska w Katowicach, skąd Grupa Pietrzak pochodzi. W związku z rosnącym popytem na produkty Bugatti w tym regionie, jesteśmy przygotowani na jego zaspokojenie i cieszymy się, że możemy dołączyć do ekskluzywnej sieci marki” – komentuje Jakub Pietrzak, współwłaściciel Grupy Pietrzak.

Wywodząca się z Katowic grupa sprzedaje już superauta marek Ferrari, Maserati, Alpine (polecamy nasz tekst „Znane twarze dealera”) i Koenigsegg, a na przełomie przyszłego roku w Warszawie rozpocznie sprzedaż marki Pagani. Firma handluje ponadto wolumenowymi markami, takimi jak Renault, Dacia i Peugeot. Dealerstwo, które powstało w 1994 r., ma łącznie osiem salonów zlokalizowanych na Śląsku i w Warszawie. Grupa Pietrzak znalazła się na 27. (auta nowe) i 44. miejscu (auta używane) list TOP50 obejmujących 2021 r. W samochodach nowych oznacza to wzrost sprzedaży na poziomie +3,10 proc. r/r, a w używanych spadek o -27,66 proc. r/r.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Transakcja dekady na ostatniej prostej. Holding 1 z listem intencyjnym z RRG Warszawa
Redakcja
5/8/2022
Aktualności
Producenci zauważają niższy popyt
Redakcja
4/8/2022
Aktualności
Stellantis wygrywa z Teslą w Europie
Redakcja
3/8/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.