Aktualności

Fiat premiuje trade in

W salonach Fiata rusza promocja „Korzystna Przesiadka”, w ramach której dealerzy oferują rabat na modele Fiat Tipo i 500 przy pozostawieniu w rozliczeniu lub zezłomowaniu starego auta.

Wakacyjna oferta Fiata potrwa do 30 września 2020 r. Rabaty wynoszą 2 tys. zł w przypadku Fiata Tipo i połowę tej kwoty przy zakupie Fiata 500. Warunkiem promocji jest odkup używanego pojazdu przez dealera lub dostarczenie zaświadczenia o złomowaniu. Salony przyjmą samochody dowolnej marki, a wyceną starego auta zajmie się dealer. „Korzystna Przesiadka” łączy się z innymi upustami oferowanymi przez importera, co razem pozwoli uzyskać nawet do 8900 zł rabatu na nowy model Tipo.

Akcja może wzbudzać zainteresowanie, ale jej sukces jest uzależniony głównie od tego, w jakim stopniu oferty za odkup auta (albo inaczej: ceny za auta w rozliczeniu) proponowane przez dealerów będą pokrywały się z oczekiwaniami klientów. Jeśli różnice okażą się zbyt duże, to dodatkowe rabaty mogą nie być wystarczającą zachętą.

Premiowanie klientów za oddawanie samochodu w rozliczeniu (krótko mówiąc: promowanie modelu trade in) stosuje się na polskim rynku stosunkowo rzadko (niegdyś realizował bardzo podobną akcję np. Citroen), więc inicjatywa Fiata zasługuję na uwagę. Apelowaliśmy o tego rodzaju działania choćby w ostatnim „Dealerze” (przeczytaj felieton Michała Siedzieniewskiego).

Zdjęcie: Media FCA

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dealerzy rozliczają subwencję z PFR-u
Redakcja
22/6/2021
Aktualności
Jakościowe „używki” na wagę złota
Redakcja
21/6/2021
Aktualności
Nowe informacje o programie „Mój elektryk”. Wciąż mało szczegółów
Redakcja
18/6/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.