Aktualności

Fabryka Volkswagena w Poznaniu już po modernizacji

Zakończono rozbudowę zakładu produkcyjnego w Poznaniu. Po przebudowie obiekt będzie dysponował dodatkowymi 60 tys. m2 przestrzeni użytkowej.

Na projekt oraz dostosowanie linii produkcyjnych do konstrukcji samochodów nowej generacji przeznaczono w ciągu ostatnich dwóch lat 2 mld zł. Inwestycja objęła budowę hali-spawalni o powierzchni 14 tys. m2 oraz nowej hali logistycznej, która zapewnia 46 tys. m2 powierzchni magazynowej. W ramach procesu rozbudowy zintegrowano tereny zakładu po obu stronach ul. Smołdzinowskiej.

Modernizacja fabryki przełożyła się na automatyzację i robotyzację procesów. To z kolei wymusiło zmiany w organizacji pracy. W przypadku zakładu w Poznaniu dotyczyło to 1800 szkoleń, których celem było przekwalifikowanie pracowników i przygotowanie ich do pracy w nowych warunkach. –  Taka inwestycja to dla nas ogromne wyzwanie. Przed nami dużo pracy, związanej nie tylko z przebudową zakładu, ale również ze szkoleniami pracowników. Już rozwijamy kwalifikacje naszej załogi z uwzględnieniem nadchodzących zmian technologicznych – zapowiadał jeszcze w zeszłym roku Dietmar Mnich, obecny dyrektor Volkswagen Poznań. Volkswagen Poznań jest największym producentem samochodów w Polsce. W 2019 r. cztery zakłady zlokalizowane w Wielkopolsce opuściło 266 tys. pojazdów dostawczych.

Zdjęcie: Volkswagen Media

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Europa na półmetku
Redakcja
22/7/2024
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.