Aktualności

Chiny potraktują hybrydy jak „elektryki”

Rząd Chin włącza samochody hybrydowe do programu elektromobilności. Nowe przepisy mają na celu zwiększenie produkcji i sprzedaży pojazdów niskoemisyjnych, a także zdjęcie ograniczeń sprzedażowych z podnoszącego się z kryzysu rynku.

Regulacje wejdą w życie od stycznia 2021 r. Wcześniej program obejmował auta na baterie (BEV), na wodór (FCV) i hybrydy plug-in (PHEV). Teraz do tej grupy dołączą hybrydy nieładowane z zewnętrznego źródła (HEV). Zmiana strategii jest rezultatem zbyt niskiej sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym.

Chińskie prawo wymaga bowiem od producentów, aby pojazdy niskoemisyjne stanowiły przynajmniej 10 proc. wszystkich samochodów sprzedawanych przez koncern. Oczekiwania chińskiego rządu okazały się jednak zbyt wysokie, a wiążące się z nimi ograniczenia mocno utrudniały rozwój branży. Producent, który nie osiągał 10-proc. udziału aut elektrycznych i PHEV, musiałby „sztucznie” w tej sytuacji sztucznie ograniczać swoją sprzedaż aut z napędem konwencjonalnym. Pekin liczy, że nowa strategia i uwzględnienie „w puli” hybryd nieładowanych z gniazdka przyczyni się do wzrostu zainteresowania całym segmentem niskoemisyjnym.

Zdjęcie: Dorota Korczyk

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Ford poszukuje dealera w Warszawie
Redakcja
22/10/2020
Aktualności
Grupa Zdunek z salonem Peugeota
Redakcja
22/10/2020
Aktualności
Rabat za… fotowoltaikę
Redakcja
21/10/2020
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.