Wydarzenia

Samar: Przedstawiciele importerów o dopłatach do „elektryków”


Ale dopłaty do aut na prąd w Polsce, choć ograniczone, właśnie ruszają. Samar zebrał na ten temat wypowiedzi przedstawicieli importerów. Niżej prezentujemy skrót wybranych cytatów.

Paweł Powalski, Nissan: – Cieszymy się, że program dopłat (…) po wielu miesiącach niepewności ma w końcu szansę zostać uruchomiony. Jest to niewątpliwie krok w dobrym kierunku, który, mam nadzieję, pozwoli w znacznym stopniu zdynamizować rozwój tego rynku w naszym kraju wzorem innych państw europejskich. Zainteresowanie, jakie wywołała zapowiedź dopłat pod koniec zeszłego roku, napawa nas optymizmem, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że obecny program zakłada znacząco niższe dopłaty (…).

Janusz Chodyła, Renault Polska: – Mimo skorzystania z dotacji ceny aut elektrycznych dla klientów indywidualnych nadal będą się utrzymywać w okolicach 100 tysięcy złotych lub powyżej. A to stanowi barierę psychologiczną przy zakupie, nawet jeśli koszty eksploatacji auta elektrycznego wraz z upływem czasu zmniejszają całkowity koszt jego nabycia i użytkowania.

Klaudyna Gorzan, Skoda, Volkswagen Group Polska: – Cieszymy się, że rządowy program wsparcia zakupu samochodów elektrycznych ujrzał światło dzienne. To bardzo ważne, że w dobie pandemii temat nie został pominięty. System dopłat w tym kształcie oznacza, że jest nim objęty nasz pierwszy elektryczny model Skoda Citigoe iV. Wierzymy, że ten program stanowi pierwszą fazę wsparcia aut z napędem elektrycznym (…) i będzie systematycznie rozwijany.