Wydarzenia

„Puls Biznesu”: Zmiany właścicielskie w Grupie Krotoski-Cichy?


„Puls Biznesu” pisze o możliwym „rozwodzie” Grupy Krotoski-Cichy. Dziennik przypomina, że jest to największa niezależna grupa dealerska w Polsce. Według opracowanej przez DCG Dealer Consulting i firmę Samar Listy TOP50, w zeszłym roku grupa sprzedała prawie 25 tys. aut, czyli o blisko jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Jej współwłaścicielami są Robert Krotoski i Mirosław Cichy. Zdaniem dziennika kontrolę nad grupą chce przejąć Mirosław Cichy. „Ponieważ taka transakcja oznaczałoby koncentrację na rynku, konieczne było wystąpienie w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK informuje na swojej stronie, że wniosek wpłynął do urzędu 6 maja tego roku i sprawa jest w toku. Mirosław Cichy miałby zostać wyłącznym właścicielem pięciu podmiotów z siedzibami w Wysogotowie: Krotoski-Cichy, Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy, Euro- Centrum-Tadeusz, CK Auto Cichy-Krotoski oraz będącej w organizacji spółki Cichy” – informuje „Puls Biznesu”. Dziennik podkreśla, że Mirosław Cichy nie chciał komentować sprawy. Informuje również, że zapytanie o szczegóły planowanej transakcji przesłano także do firmy Krotoski-Cichy. „W imieniu zarządu zaprzeczam tym informacjom” – napisała w odpowiedzi Ewa Dukarska, kierownik biura zarządu.

Dalej w artykule czytamy, że „według kilku naszych [„Pulsu Biznesu”] informatorów propozycje odkupienia 50-procentowego pakietu w spółkach z grupy składano wielokrotnie różnym podmiotom z branży” – pisze dziennik. Po czym wyjaśnia, że nie udało się znaleźć chętnego na zakup pakietu, dlatego współwłaściciele musieli znaleźć inny sposób na rozstanie. Zdaniem „PB” wartość transakcji może opiewać na ponad 100 mln zł.

Z kolei naszym zdaniem informacje „PB” mogą iść trochę za daleko. W branży do tej pory częściej mówiło się o podziale dealerstw na dwie niezależne grupy. Choć rozważane są zapewne różne opcje.