Wydarzenia

„Puls Biznesu”: Trwają rozmowy o przyszłości Grupy Krotoski-Cichy


„Puls Biznesu” podaje kolejne informacje na temat zmian właścicielskich w Grupie Krotoski-Cichy. Przypomnijmy, że kilka dni temu dziennik informował, że kontrolę nad grupą chce przejąć Mirosław Cichy, który miałby zostać wyłącznym właścicielem pięciu podmiotów z siedzibami w Wysogotowie: Krotoski-Cichy, Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy, Euro-Centrum-Tadeusz, CK Auto Cichy-Krotoski oraz będącej w organizacji spółki Cichy. Z artykułu wynikało – co zresztą poddawaliśmy w wątpliwość – że mogłoby chodzić o wykupienie całości udziałów od drugiego wspólnika – Roberta Krotoskiego.

W czwartkowym wydaniu gazety zamieszczono fragmenty nowego oświadczenia zarządu firmy.„Trwają rozmowy na temat przyszłości Grupy Krotoski-Cichy i jej planowanego podziału, natomiast dotychczas nie zapadły wiążące decyzje” – napisało biuro zarządu firmy dziennikowi. „PB” relacjonuje, że zaprzecza ono jednocześnie, by Mirosław Cichy miał wykupić od wspólnika udziały w spółce i stać się jej jedynym właścicielem. „Robert Krotoski planuje pozostać w biznesie i zmiany w Grupie Krotoski-Cichy będą początkiem nowego rozdziału w historii firmy” — podano w oświadczeniu.

W dalszej części artykułu dziennik informuje, że w maju do UOKiK-u wpłynął wniosek w sprawie przejęcia przez Mirosława Cichego pięciu opisanych wyżej podmiotów z siedzibami w Wysogotowie.„W tym samym czasie podobny wniosek, ale dotyczący innych spółek z grupy, złożył drugi jej współwłaściciel – Robert Krotoski. Chce on przejąć wyłączną kontrolę nad firmami Krotoski-Cichy z Łodzi oraz Krotoski w organizacji z Poznania, a także część majątku spółki Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy w postaci tzw. zorganizowanej części przedsiębiorstwa w Częstochowie” – czytamy w artykule.

Zdaniem „Pulsu Biznesu” „można się domyślać, że zmiany własnościowe odbędą się na zasadzie wymiany pakietów udziałów w spółkach między wspólnikami”.