Wydarzenia

Miesięcznik „Dealer”: Nagrody Rynku Dealerskiego 2019 rozdane


Za nami ogłoszenie wyników kolejnej edycji Nagród Rynku Dealerskiego – konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika „Dealer”, do którego nominowani zostali najbardziej wyróżniający się w ostatnim roku ludzie i firmy z branży. Dealerem Roku w kategorii duża grupa dealerska została Grupa Bemo, którą doceniono m.in. za ciągły rozwój i ubiegłoroczne przejęcie dwóch salonów Citroena z rynku poznańskiego, należących do firmy Labijak Auto Lama, a także warszawskiego autoryzowanego serwisu Forda, prowadzonego przez firmę Lipski B.S. Najlepszą małą grupą dealerską została firma Autorud Stalowa Wola. Tytuł otrzymała za rozwijanie działalności na terenie Kielc. W ostatnim czasie portfolio firmy powiększyło się tam o dealerstwo Skody, a także – co było dla rynku sporym zaskoczeniem – Opla. Firma buduje również salon Audi, a w planach ma pozyskanie autoryzacji SEAT-a.

Nagroda Dealera Roku z jedną lub dwoma lokalizacjami trafiła do firmy Witman, którą doceniono za finalizację prowadzonej z dużym rozmachem inwestycji, która zaowocowała nie tylko powstaniem nowego salonu marki Mercedes-Benz w Gdańsku, ale także zlokalizowanego obok odrębnego salonu AMG. To pierwszy taki obiekt w Europie i czwarty – po Tokio, Pekinie i Sydney – na świecie. Dealerem Roku w kategorii aut używanych została firma Sobiesław Zasada Automotive, z kolei laureatem w kategorii dealer flotowy wybrano Grupę Krotoski-Cichy, nagrodzoną za konsekwentne realizowanie polityki flotowej i kontraktów na terenie niemal całej Polski. Aktywność działu flotowego firmy pomogła jej w osiągnięciu blisko 10-proc. wzrostu sprzedaży, dzięki czemu grupa umocniła się na pozycji numer jeden na Liście TOP50.

Dealerem Dobrych Uczynków wybrano Grupę Bednarek, która wsparła Fundację JiM, działającą na rzecz osób z autyzmem, wydaniem autorskiego firmowego kalendarza. Firma została doceniona również za naukę i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej osobiste wyróżnienie, tytuł Człowieka Roku Miesięcznika Dealer, trafiło do rąk twórcy Grupy Bemo Piotra Mrugalskiego. Z kolei Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego wybrano Jarosława Romańczuka, dyrektora zarządzającego Grupy Auto Wimar.